Сухість очей може вказувати на невиліковне захворювання мозку

Сьогодні,   05:24    75


Сухість очей є одним із симптомів невиліковної нейродегенеративної патології-хвороби Паркінсона.

Хвороба Паркінсона – це невиліковне захворювання головного мозку, що характеризується втратою нервових клітин в його області, відповідальної за виробництво дофаміну. Ця хімічна речовина відіграє роль посередника між частинами мозку і нервової системи, що беруть участь в контролі і координації рухових функцій.

Відмирання або пошкодження нервових клітин при паркінсонізмі означає зменшення кількості дофаміну в головному мозку, що відбивається на роботі різних частин тіла. Ознакою, який може вказувати на подібне порушення, є зниження частоти моргання, що веде до сухості очей. Про це розповіли фахівці Фонду Parkinson’s Foundation (Великобританія).

Останні новини:  У мережі показали бюджетний електрокросовер VW під іншим брендом

“Симптоми хвороби Паркінсона, як правило, розвиваються поступово і спочатку здаються незначними. Один з таких попереджувальних сигналів захворювання-це деякі зміни в очах, в тому числі зменшення інтенсивності миготіння, що викликає проблему сухих очей”, – цитує представників Фонду.

За словами експертів, в середньому людина моргає до 20 разів на хвилину. У разі розвитку хвороби Паркінсона це відбувається істотно рідше. Регулярне моргання сприяє розподілу по поверхні ока слізної рідини, утворюючи на ній зволожуючу, змащувальну і захисну плівку. Коли воно стає більш рідкісним, очі зволожуються значно гірше-це і викликає неприємний стан сухості очей, супроводжуване відчуттям потрапив в них піску.

Останні новини:  Для чого господині вводять в тісто для млинців майонез: кулінарний лайфхак

“Немає встановленого обмеження на те, як часто можуть моргати в хвилину пацієнти з хворобою Паркінсона. Але якщо ви помітили, що моргаєте рідше звичайного, вам слід проконсультуватися з лікарем», – дали пораду співробітники фонду.

Також в Parkinson’s Foundation назвали інші зміни в стані тіла, які можуть вказувати на невиліковне захворювання мозку:

  • тремор,
  • сповільнений рух,
  • жорсткість м’язів,
  • порушення постави (людина нахиляється корпусом вперед),
  • втрата рівноваги,
  • змінна мова (стає нерозбірливою для оточуючих),
  • мінливий почерк (стає дрібним, нерівним).
Останні новини:  Виростила аж 5 фіалок з 1 листка: техніка укорінення від бабусі-садівниці з 63-річним досвідом. Просто клас!


novosti24.kyiv.ua