Сусідка обрізає виноград перед зимою так, що врожай завжди на висоті

12.11.2024   18:20    2671
Врожайність винограду наступного року залежить від його підготовки задовго до нового сезону. Як правильно виконати обрізку, щоб отримати бажаний результат?

Садівники пояснили правила осінньої обрізки винограду

Якщо ви обожнюєте виноград, то варто розуміти важливість догляду за ним. Без цього майже неможливо отримати щедрий врожай. Причому догляд потрібен регулярний, в тому числі вже після збору ягід. Восени, для прикладу, треба своєчасно та правильно провести обрізку. Це не тільки допомагає сформувати кущ, але також полегшує винограду зимування. Обрізка всього зайвого дозволить ефективніше накопичити сили для майбутнього плодоношення.

Початківці часто бояться цієї роботи, думаючи, що якось нашкодять лозі. Насправді виноград дуже витривалий та прекрасно відновлюється. Головне — це розуміння базових принципів та бажання вчитися. З часом ваші навички та знання покращаться. Обрізку проводьте в жовтні чи листопаді, коли листя вже опало, але ще немає заморозків.

Останні новини:  Як правильно доглядати за доларовим деревом, щоб не жовтіло

Перш за все потрібно видалити всі слабкі та пошкоджені пагони. Це ті, які тонші за олівець, мають механічні пошкодження або ознаки хвороб. Такі пагони все одно не дадуть гарного врожаю, а тільки забиратимуть сили в рослини. Зріз робіть трохи навскіс, на сантиметр вище від бруньки, оскільки це дозволить місцю обрізання швидше загоюватися.

Садівники пояснили правила осінньої обрізки винограду

Основні пагони, які дали врожай цього року, треба вкоротити до 8-10 бруньок. Наступного року з них виростуть нові лози з гронами. Важливо залишати здорові пагони. Їх можна відрізнити по коричневому кольорі, а також пружності — вони не ламаються при згинанні. А зелені верхівки обов’язково треба зрізати, бо під час холодів вони можуть замерзнути.




Молоді пагони, які виросли цього року з основного стовбура чи старих рукавів, але не родили, теж потребують уваги. Найсильніші з них вкорочують до 2-3 бруньок. З них наступного року виростуть нові лози, які замінять старі. Це забезпечує постійне оновлення куща та стабільне плодоношення.

Останні новини:  Експерти назвали “небезпечні” кімнатні рослини

Особливу увагу приділіть верхній частині куща. Часто тут утворюється багато зайвих пагонів, які загущують крону. Їх потрібно проріджувати, залишаючи між основними лозами відстань 15-20 сантиметрів. Це забезпечить краще провітрювання та освітлення грон наступного року. До речі, саме в затінених місцях найчастіше розвиваються грибкові захворювання.

Садівники пояснили правила осінньої обрізки виноградуСадівники пояснили правила осінньої обрізки винограду

Не менш важливим є догляд за штамбом — основним стовбуром винограду. Огляньте його на предмет тріщин чи пошкоджень. Якщо знайдете, то обов’язково обробіть садовим варом. А ще восени варто зняти стару кору, під якою часто зимують шкідники. Цю роботу виконуйте дуже акуратно, не пошкоджуючи живу тканину.

Останні новини:  Через 4 місяці малина віддячить шаленим врожаєм: рецепт простого, але дієвого підживлення для ягідних кущів


noviydoctor.com