США обмежують постачання ATACMS Україні на користь інших союзників, – WSJ

11.11.2024   19:30    488

 

У США занепокоєні скороченням військових запасів через збільшення постачання зброї іншим країнам світу. Пентагон неохоче відправляє додаткові балістичні ракети ATACMS Україні, пише The Wall Street Journal.

Високопоставлений американський чиновник заявив журналістам, що в США розглядають варіант викупу зброї в інших країн для її передачі Україні. Особливо гостре питання з ракетами ATACMS, які мають дуже великий попит.

За словами чиновника, у Пентагоні стверджують, що РФ перемістила літаки та інші цінні цілі за межі досяжності ATACMS. Так Вашингтон виправдовує обмеження постачання ракет Києву. Він зазначив, що адміністрація Байдена не дозволила Україні використовувати цю зброю для нанесення ударів по території Росії.

Останні новини:  The Telegraph: Падіння Асада – ляпас по іміджу слабкої Росії

Два інших американських чиновника та радник українського уряду поділилися з журналістами, що міністр оборони США Ллойд Остін відхилив нещодавнє прохання президента України Володимира Зеленського надати нашій країні пріоритет у постачанні ATACMS. Голова Пентагону сказав, що порушити давні угоди з іншими покупцями було б занадто великим проханням.

Нова версія зброї під назвою Precision Strike Missile перебуває на стадії виробництва, але знадобляться роки, щоб зробити її в досить великій кількості, щоб замінити ATACMS, розповів інший американський чиновник.

Останні новини:  Прем’єр Чехії говорив з Трампом про Україну

Нова версія балістичної ракети під назвою Precision Strike Missile вже перебуває на стадії виробництва, але знадобляться роки, щоб зробити її в досить великій кількості, щоб замінити ATACMS, сказав інший американський чиновник.

Крім того, у США обмежені запаси боєприпасів повітряного базування, які можна використовувати на українських винищувачах F-16, заявив колишній співробітник Міністерства оборони Вашингтона.

Ракети ATACMS – що відомо

Нагадаємо, що ATACMS є тактичною балістичною ракетою класу земля – земля. Україна є одним з основних експлуатантів цієї зброї.

Останні новини:  Шольц і Макрон готові працювати з сирійськими повстанцями після повалення Асада – Reuters

Раніше військовий експерт, полковник Петро Чернік назвав цілі, по яких битимуть ЗСУ з ATACMS. Він зазначив, що в середній смузі РФ ще з часів СРСР зосереджена велика кількість аеродромів із військовою авіацією.




Крім того, заступник спікера Пентагону Сабріна Сінгх заявила, що у США є дефіцит ATACMS. Вона зазначила, що це одна з причин, чому Україна отримала заборону на далекобійні удари.


uapress.kyiv.ua