SpaceX запустила на МКС три ​​тонни вантажу для NASA

06.11.2024   17:30    28

Американська аерокосмічна компанія SpaceX запустила майже три ​​тонни вантажу NASA. Це запаси, які необхідно поповнити на Міжнародній космічній станції (МКС).

Ракета Falcon 9 стартувала з майданчика 39A в Космічному центрі імені Кеннеді (KSC) у Флориді у вівторок, 5 листопада. Це 31 роботизована місія SpaceX з поповнення запасів на МКС для NASA, пише Space.com.

Перший ступінь Falcon 9 повернувся на Землю приблизно через 8 хвилин після старту, як і було заплановано, і приземлився на станції космічних сил на мисі Канаверал, яка розташована поруч із KSC, зазначають у SpaceX.

SpaceX запустила на МКС три ​​тонни вантажу для NASA. Повне відео

Тим часом верхній ступінь ракети вивів капсулу Cargo Dragon без екіпажу на низьку навколоземну орбіту, розгорнувши її там приблизно через 9,5 хвилин після запуску. Тоді капсула почала переслідувати МКС, поки не зустрілася з орбітальною лабораторією.

«Окрім їжі, припасів і обладнання для екіпажу, Dragon поставив на МКС кілька нових цікавих пристроїв, зокрема корональний діагностичний експеримент, щоб дослідити сонячний вітер і те, як він утворюється», – зазначили представники NASA.

Останні новини:  Вчені знайшли абсолютно новий спосіб вимірювання часу

«Dragon також доставив антарктичний мох, щоб спостерігати комбінований вплив космічної радіації та мікрогравітації на рослини. А також на МКС прибув пристрій для випробування холодного зварювання металів в умовах мікрогравітації та дослідження, яке вивчає вплив космосу на різні матеріали», – додали у NASA.

Також на борту Dragon є LignoSat – крихітний дерев’яний зонд, розроблений дослідниками Кіотського університету та японської лісозаготівельної компанії Sumitomo Forestry, який може допомогти відкрити нову сферу екологічно чистішого виробництва космічних апаратів.




«Основна мета – визначити, чи можна використовувати деревину в космосі. Дослідники вимірюватимуть температуру та деформацію дерев’яної конструкції та дивитимуться, як це може змінитися у вакуумному середовищі космосу, а також в умовах атомарного кисню та радіації», – сказала заступниця головного наукового співробітника програми Міжнародної космічної станції NASA Меган Еверетт.