Подруга-психологиня пояснила, як вирішувати конфлікти під час застілля: тепер на Різдво завжди радісно

Сьогодні,   15:00    160
Чи бувало у вас таке, що свято в сімейному колі, яке почалося чудово, зрештою наповнюється суперечками та поганим настроєм? Це трапляється у багатьох родинах. Але подібним ситуаціям можна запобігти.

Психологи пояснили, що провокує сварки за святковим столом

Уявіть собі картину: зібралася родина за святковим столом, все начебто добре, але за кілька хвилин повітря можна різати ножем. Дядько щось різко каже про невдалу кар’єру племінника, теща робить гострий коментар про кулінарні навички невістки, хтось згадує давні образи — і ось вона, сварка. Чому так відбувається на багатьох святах, де люди збираються для гарного настрою та чудових емоцій? Психологи пояснили ключові причини.

Насправді конфлікти — це майже неминучий наслідок тривалих родинних стосунків. Кожен член родини має купу накопичених емоцій, очікувань, розчарувань. Причому проговорювати свої переживання та претензії часто не прийнято, тому доводиться терпіти. В один момент терпіння може просто закінчитися та все полетить феєрверком.

Останні новини:  Як прискорити процес прасування за допомогою фольги
Психологи пояснили, що провокує сварки за святковим столом

Свята цілком можуть стати каталізатором цієї реакції. На них часто збираються люди, які не бачаться місяцями. Хтось, бувши вже “веселим”, може дозволити собі зайвий коментар або недоречний жарт. Іншого це зачіпає і він відповідає різкіше. Старше покоління може активно нав’язувати свої правила та погляди, молоде — противитися їм.




Є кілька сценаріїв, які провокують конфлікт. Перший — це банальне порівняння. “Дивися, Оленка вже заміжня, а ти все ще сама”, “Петро купив машину, а ти досі їздиш на автобусі”. Такі фрази здатні спровокувати емоційний сплеск. Особливо коли людина сама не дуже задоволена ситуацією у своєму житті та бажає її змінити, але не може.

Останні новини:  Як часник допомагає позбутися попелиці: дієвий народний засіб
Психологи пояснили, що провокує сварки за святковим столомПсихологи пояснили, що провокує сварки за святковим столом

Другий сценарій — нав’язування життєвої стратегії. Коли старші намагаються вирішити за молодших, що їм робити, куди йти вчитися, де працювати, коли народжувати дітей. Третій фактор — згадування минулих образ. “А пам’ятаєш, як ти тоді зробив…” — і понеслося.

Психологи радять кілька реальних технік. По-перше, домовитися наперед. За кілька днів до свята провести неформальну розмову і чітко позначити межі. “На святі ми не торкаємося теми розлучення”, “За столом не говоримо про політику”. По-друге, вчитися перемикатися. Щойно відчули напругу — різко змініть тему. “Слухай, а ти бачив новий серіал?” або “Який смачний салат, хто рецепт придумав?”. Також проти конфліктів завжди гарно працює гумор.

Психологи пояснили, що провокує сварки за святковим столомПсихологи пояснили, що провокує сварки за святковим столом

Що стосується давніх образ, то їх варто вчасно проговорювати. Якщо вони є та довго не вирішуються, то дуже ймовірно, що під час застілля в розслабленій атмосфері виникнуть знову. Зустріньтеся з людиною, з якою маєте стару суперечку, до свята, обговоріть усе, почуйте та зрозумійте одне одного. Можливо, це допоможе вам донести свою думку. Чи навпаки — покаже вам, що не все правильно у ваших позицій.

Останні новини:  З 1 січня майже половина українських підриємців не зможе працювати – нардеп назвала причину

Завжди важливо вміти чути одне одного. Не намагатися довести свою правоту, а зрозуміти почуття іншої людини. За будь-якою критикою стоять переживання, турбота чи нереалізовані очікування. Якщо дивитися глибше, то більшість сварок — це насправді крик про любов та увагу. Батьки критикують, бо бояться втратити зв’язок, діти огризаються, бо прагнуть поваги. Рідні часто хочуть допомогти, але нерідко роблять це у зовсім неправильний спосіб.


noviydoctor.com