Очистка витяжки від жиру: простий спосіб, який використовують в ресторанах

09.11.2024   19:40    306
Брудна витяжка на кухні — це не лише некрасиво, але й неефективно. Але бажання мити її зникає, щойно людина уявляє приблизний об’єм роботи. Однак все можна спростити, якщо знати одну просту хитрість!

Брудна витяжка часто стає головним болем для господині. Жир накопичується в ній поступово та дуже добре пристає до поверхонь. Тому відмивати його потім — ще те завдання. В ресторанах, де доводиться готувати дуже багато, цю проблему давно вирішили. І їхній метод легко використовувати вдома. Він не потребує дорогих засобів, а результат просто вражає.

Останні новини:  Кума сказала, що сода і лимон допоможуть очистити ванну – тепер вона білосніжна. Простий лайфхак

Найголовніше в цій справі — правильно підібрати засіб для розм’якшення жиру. Ні, вам не знадобиться щось дороге з магазину побутової хімії. Візьміть звичайну харчову соду і господарське мило — це й буде головним інструментом, який гарантує чудовий результат. Натріть мило на тертці, змішайте з содою у пропорції 1:2 і додайте трохи теплої води, щоб вийшла густа паста. Цей простий засіб розчиняє навіть найстаріший жир.

Очистка витяжки від жиру: простий спосіб, який використовують в ресторанах

Спочатку зніміть з витяжки фільтри, бо вони зазвичай найбрудніші. Намастіть їх пастою і залиште на пів години. У цей час можна взятися за сам корпус витяжки. Його теж треба змастити сумішшю. Приділяйте особливу увагу місцям, де жир накопичився найбільше.




Поки засіб працює, поставте на плиту велику каструлю з водою і доведіть до кипіння. Додайте туди пів склянки оцту — його пара допоможе розм’якшити бруд на витяжці. Залиште воду кипіти хвилин 15, чого буде достатньо, щоб пара подіяла. Тільки не забудьте відкрити вікно та не дихайте водяною парою!

Останні новини:  Міфи про фейс-масаж: експерти викрили 5 популярних тез

Тепер найприємніше — потрібно змити розчинений бруд теплою водою. Жир сходить просто на очах! Якщо десь залишилися стійкі плями, можна повторити процедуру або потерти їх губкою з содою. А ось фільтри найкраще помити в раковині під сильним напором води.

Очистка витяжки від жиру: простий спосіб, який використовують в ресторанах

На завершення протиріть витяжку насухо м’якою ганчіркою і поверніть фільтри на місце. Щоб не возитися довго з миттям наступного разу, радимо регулярно підтримувати чистоту техніки. Для цього достатньо раз на місяць протирати поверхню содовим розчином — тоді жир не встигне накопичуватися.

Останні новини:  Від шуб до чокерів: ТОП модних речей з 90-х, які актуальні у 2024 році

А ще можна застелити верх витяжки харчовою фольгою — її легко змінювати в міру забруднення. Таке рішення псує інтер’єр, але коли потрібно багато готувати (наприклад, перед святами), то воно буде корисним.