На Марсі знайшли таємні зелені плями

Сьогодні,   01:30    255

Марсохід NASA Perseverance, який перебуває на Марсі майже чотири роки, натрапив на нову таємницю в регіоні під назвою “Змієподібні пороги”, пише Успіх in UA.

У марсіанському піску було виявлено таємничі зелені крапки. Ці зелені плями можуть з’явитися, коли органічні речовини на кшталт мікробного життя гинуть і розкладаються в цьому районі.

Після взяття верхнього шару реголіту в оголенні червоної скелі під назвою “Уоллес Батт” марсохід виявив “вражаючий” набір кольорів. Було виявлено білий, чорний і навіть зелений кольори, повідомляє apostrophe.

Останні новини:  NASA розкопує небезпечні зони зоряного скупчення

“Одним із найбільших сюрпризів для команди марсохода стала наявність сірувато-зелених плям, які складаються з темних ядер із нечіткими світло-зеленими обідками”, — додали в NASA.

Зелені плями також можна знайти на так званих “червоних пластах” Землі – ділянках осадів, куди вода, що містить залізо, пройшла через фільтр і зрештою затверділа в камінь.

Однак поєднання сірки та заліза також може спричинити ці “нечіткі, світло-зелені обідки”. Склад цих зелених марсіанських скель “залишатиметься загадкою”, поки люди-дослідники не зможуть досягти планети десь у 2030-х роках.

Останні новини:  Ховалось від людей 250 років: в Амазонці знайдено загублене місто
На Марсі знайшли таємні зелені плями

Очевидно, не вистачило місця, щоб безпечно розташувати манжету марсохода з інструментами, виготовленими для взяття зразків породи, над зеленою ділянкою.

Марсохід збирав зразки гірських порід у регіоні під назвою “Яскравий ангел”. Вчені вважають, що це саме те місце, де колись протікала стародавня річка, яка живила прісною водою кратер Єзеро мільярди років тому.




Кратер Єзеро був у центрі уваги NASA протягом багатьох років, оскільки експерти вважають, що вони мають найкращі шанси знайти залишки стародавнього інопланетного життя.

Останні новини:  Біологи знайшли новий вид бактерій, здатних дихати киснем під землею

Зараз Perseverance робить крутий підйом із кратера, де він перебуває з 2021 року.