Марсохід Perseverance показав захопливий краєвид, стоячи на краю прірви

03.11.2024   15:50    82

На Червоній планеті марсохід продовжує підійматися на вершину кратера Єзеро, щоб зайнятися дослідженням нової місцевості.

Нещодавно марсохід NASA Perseverance зробив невелику перерву у своїй експедиції, щоб оглянути пройдений шлях на Марсі, пише Space.com.

Не так давно Perseverance завершив свою роботу на рівнинах кратера Єзеро і почав непростий підйом вгору по його західному краю. Саме на цьому шляху марсохід зупинився, щоб помилуватися чудовим краєвидом і відправити захопливі знімки на Землю.

Останні новини:  “Вебб” знайшов галактику, яку вчені не можуть пояснити

 

Команда місії «зшила» 44 фотографії, які були зроблені марсоходом, створивши чудовий марсіанський пейзаж.

«Якщо ви подивитеся на праву сторону зібраної нами мозаїки, ви зрозумієте, з чим ми зараз маємо справу. Марс не хотів, щоб будь-хто без зусиль дістався вершини цього хребта», — каже заступник керівника проєкту Perseverance Рік Велч із Лабораторії реактивного руху NASA.

Знімки було зроблено, коли марсохід перебував на півдорозі до західного краю кратера. Очікується, що Perseverance досягне вершини тільки на початку грудня, його сходження почалося в середині серпня.

Останні новини:  Втрата морського льоду в Антарктиді може викликати екстремальну погоду в наступні роки

Співробітники NASA зазначають, що хребет, на який зараз підіймається Perseverance, має нахил близько 20 градусів.

«Марсоходи їздили й по крутішій місцевості, а також по більш слизьких поверхнях, але вперше нам доводиться мати справу і з тим, і з іншим одночасно», — розповів «водій» місії Perseverance Кемден Міллер.

«На кожні два кроки Perseverance вперед, йому доводиться робити щонайменше один крок назад. Тому наша команда придумала кілька варіантів», — зазначають у NASA.

Останні новини:  Стародавню реконструкцію Стоунхенджа пов’язали з міграцією з Європи

Серед можливих варіантів був рух марсохода Perseverance задом наперед, проходження крутих поворотів «впоперек схилу», а також триматися ближче до північних країв схилу, де на поверхні лежать більші камені, що посилює зчеплення.

Усі три стратегії були корисними, але метод із північним краєм, судячи з усього, зарекомендував себе краще за інших.