Майже половина громадян ЄС більше не вважають Штати найважливішим союзником

30.11.2024   19:20    551


Майже половина громадян ЄС більше не вважають Штати найважливішим союзником

Громадяни ЄС дедалі скептичніше ставляться до США і вважають, що блок має проводити власну зовнішню політику та зменшувати зв’язки з Вашингтоном.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного німецьким Фондом Бертельсманна (Bertelsmann Stiftung), передає Укрінформ з посиланням на Euronews.

Згідно з опитуванням, яке охопило понад 26 000 людей у ​​27 країнах-членах ЄС, усе більше громадян ЄС дистанціюється від США. Так, близько 49% опитаних вважають, що Вашингтон більше не є їхнім найважливішим союзником, натомість називають такі країни, як Велика Британія (13%) або Китай (10%).

Останні новини:  Келлог відклав візит до Києва до інавгурації Трампа - Reuters

Найбільш скептично налаштована до США Бельгія, де лише 43% опитаних вважають США своїм головним військовим партнером, тоді як Польща має найвищий показник проамериканських настроїв (65%). Італія має найвищий показник щодо співпраці з Китаєм (13%).

За винятком Польщі, більшість (63%) європейців вважають, що ЄС повинен зменшити співпрацю зі США і рухатися незалежним курсом. Ця думка особливо сильна стосовно зовнішньої політики, де 73% респондентів хочуть, щоб ЄС відігравав активнішу роль.

Опитування показало, що європейці, які скептично ставляться до США, – це переважно молодь віком від 18 до 35 років, з нижчим рівнем освіти, лівими поглядами і переважно є сільськими мешканцями.

Останні новини:  Іран вивів основну частину своїх сил із Сирії після втечі Асада

Водночас ті, хто більш прихильно ставиться до США, як правило, старші 55 років, мають вищу освіту, правоцентристські політичні погляди і частіше мешкають у містах.

НАТО в переважній більшості залишається наріжним каменем міжнародної безпеки — 64% опитаних вбачають в ньому захист від першочергових загроз.

Порівняно зі старшими віковими групами, молодь менш схильна вірити, що НАТО захищає мир в Європі, і більш схильна вважати, що міжнародні відносини процвітають на основі конкуренції, а не співпраці.

Останні новини:  Син Трампа їде до Гренландії на тлі спроб батька придбати острів

Дані дослідження показують, що європейці, залежно від країни, мають дуже різні уявлення про те, що є для них першочерговою загрозою. Чверть з них (25%) вважають, що нездатність захистити кордони є найбільшою загрозою для миру в Європі, далі йдуть тероризм (21%), кібератаки (19%), напад іноземного агресора (18%) та організована злочинність (17%).




Франція і Польща — країни, які найбільше бояться неконтрольованих кордонів, водночас Польща найбільше занепокоєна зовнішньою агресією.


ukrinform.ua