Останніми роками “ефект Тесли” сильно вплинув на дизайн інтер’єрів нових моделей, в тому числі розробок Hyundai. Традиційні фізичні елементи керування, як вибір температури, були замінені віртуальними кнопками на сенсорному екрані. Дизайнерам сподобалися нові технологічні рішення, але, як виявив Hyundai, покупцям – ні.
Більш того, автовиробник визнав, що зробив помилку, перейшовши на сенсорні екрани ва-банк, як це зробили багато інших брендів за останнє десятиліття.
«Оскільки ми додавали інтегровані [медійні] екрани в наші автомобілі, ми також пробували встановити елементи керування на основі сенсорних екранів, але люди не віддавали цьому перевагу», — сказав віце-президент HDNA Ха Хак-су для Korea JoonAng Daily.
«Під час тестування в нашій фокус-групі ми зрозуміли, що люди відчувають стрес та роздратування, коли хочуть щось контролювати, але не можуть цього зробити», — сказав Ха.
Технологія сенсорного екрану дозволила командам дизайнерів створити чисті, лаконічні салони та зробити водієві доступними більше конфігурацій функцій автомобіля, ніж це можливо за допомогою одних лише фізичних кнопок. І коли автомобіль припаркований, використання цих сенсорних екранів виглядає цілком природно.
Але коли автомобіль хитається на нерівностях, потрібно надто довго відриватись від дороги, щоб знайти цифровий перемикач, оскільки неможливо просто дотягнутися до нього та знайти його на дотик. Багатьох водіїв засмучує те, що внесення простих змін до функції зараз потребує більше часу та зусиль, ніж тоді, коли цією функцією керували простим диском або кнопкою.
Компанія Hyundai уже деякий час знала про ставлення водіїв до сенсорних екранів і вирішила зберегти фізичне керування у своїх автомобілях. Нещодавно оновлений Ioniq 5 вже виграє від цього мислення.
Тим не менш, північноамериканська команда дизайнерів Hyundai припустила, що незабаром можна побачити зміну ставлення клієнтів до сенсорних екранів, коли нові автомобілі отримають більш просунуту технологію допомоги водієві, яка дозволить їм більше розслаблятися.