Археологи знайшли 12 тисячолітніх статуй, відомих як вартові дверей

05.11.2024   14:30    26

Археологи з Національного управління Аспара (ANA), що працювали разом з дослідниками з Китайської урядової групи з охорони Ангкора (CSA), вели розкопки в парку Ангкор у Камбоджі, де знаходиться знаменитий храм Ангкор-Ват, та виявили дюжину статуй, відомих як «охоронці дверей».

Вік статуй, які вчені назвали «чудовим відкриттям», як вважають, становить близько 1000 років. Про це повідомляє Ancient Origins.

Статуї Ангкора було знайдено лише кілька днів тому похованими біля північної брами, що ведуть до Королівського палацу XI століття в Ангкор-Тхомі, який був останньою столицею Кхмерської імперії. Ці статуї встановлювалися поруч із дверима чи воротами, які ведуть у важливі будівлі, тому археологи називають їх «вартовими дверей».

Останні новини:  Вчені виявили “репетиції” горбатих китів перед шлюбним сезоном

Раніше цієї осені знахідка лише однієї з таких статуй викликала великий переполох в археологічному співтоваристві Південно-Східної Азії. Але цього разу археологи зірвали джекпот, розкопавши 12 постатей, які мають величезне релігійне та духовне значення в індуїстській релігії.

Дослідники почали копати в цьому районі, не особливо чекаючи на щось знайти, тому вони були шоковані, коли почали викопувати стародавні статуї з пісковика, одну за одною. Статуї було поховано на різній глибині, причому останню було знайдено на глибині близько 1,4 метра під землею.

Останні новини:  OpenAI: нова модель GPT обійшла в тестах більшість програмістів планети

Статуї трохи відрізнялися за розміром. Найменші «вартові дверей» були близько одного метра заввишки, тоді як найбільші мали висоту близько 110 сантиметрів. Декілька статуй опинилися в досить хорошому стані.

Всі вони зображали унікальних персонажів з дещо різними рисами. За словами камбоджійського археолога Сорна Чанторна, їх прикраси для волосся на обличчі, зокрема, були різними, що надавало кожному «охоронцеві дверей» характерний зовнішній вигляд.

Останні новини:  NASA відмовиться від ракети SLS та корабля Orion для місячної програми