Загроза мозку: поширена звичка може бути симптомом початку деменції

06.10.2024   16:00    40


Люди, які починають зловживати алкоголем у пізнішому віці – після 40 років, можуть це робити через розвиток нейродегенеративного захворювання. Попередні дослідження показали, що ця шкідлива та поширена звичка, яка супроводжує людину протягом усього життя, є фактором деменції. Тепер фахівці знайшли новий зв’язок між алкоголем та станом мозку.

Вчені проаналізували дані більше 1500 пацієнтів з клінічним діагнозом поведінкового варіанта лобово-скроневої деменції, хвороби Альцгеймера або семантичного варіанта первинної прогресуючої афазії. До уваги бралися три фактори: зловживання спиртними напоями протягом усього життя до 40 років, поява цієї шкідливої ​​звички лише після 40 років та старше, а також збільшення доз алкоголю у перші три роки до та після появи симптомів деменції.

Останні новини:  Передвісники цукрового діабету у жінок після 40 років

У результаті експерти з’ясували, що зловживання алкоголем може бути ознакою початку деменції. Зазначається, що ця звичка в пізнішому віці частіше зустрічається у пацієнтів з лобово-скроневою деменцією, ніж у людей із хворобою Альцгеймера.

“Ми виявили, що зловживання алкоголем може бути першою ознакою основного неврологічного захворювання, коли ця звичка з’являється в пізньому віці. Фактично, до 7% (майже 1 з 15) пацієнтів із лобово-скроневою деменцією почали зловживати алкоголем у пізньому віці та у 5% (1 із 20) це стало першим симптомом хвороби”, – сказав один із авторів дослідження, доктор медичних наук Жорж Нассан.

Останні новини:  Чому з’являються камені в нирках і як цьому запобігти

Вчені вважають, що тих, хто у старшому віці починає зловживати алкоголем, спочатку оглядають психіатри, фахівці з реабілітації, але корінням проблеми може бути саме пошкодження мозку. Щоб уповільнити деменцію, за перших ознак розвитку шкідливої ​​звички людини спочатку слід направити до невролога.


uapress.kyiv.ua