Розсортуйте білизну
Експерти стверджують, що сортування білизни — один із найважливіших етапів прання. Зробіть зі своєї білизни як мінімум чотири групи та стирайте кожну з них окремо:
- біле;
- світле;
- темне;
- делікатне (вовна, шовк тощо)
Після того як ви відсортували одяг за кольором, ви також можете відсортувати його за типом тканини та ступенем забруднення. Це розділить кожну групу на ще кілька дрібніших.
Видаліть плями
Процес видалення плям може залежати від типу плями та її давності. Для найкращих результатів плями повинні бути попередньо оброблені, особливо коли йдеться про делікатні тканини, оскільки вони не надто добре витримують чищення.
Попередньо обробіть плями, додавши ложку миючого засобу будь-які плями. Акуратно утріть його в тканину.
Зробіть тест на стійкість фарби
Деякі тканини втрачають свій колір під час прання. Потенційно це може бути небезпечно для іншого одягу, оскільки саме так білі речі можуть набувати дивного відтінку рожевого через випадкову червону шкарпетку.
Щоб перевірити стійкість барвника на предметі одягу, помістіть його у розчин води, змішаний із пральним порошком, та залиште на 30 хвилин. Якщо вода змінила колір, краще випрати цей предмет одягу окремо, щоб не пошкодити інші предмети одягу.
Виберіть миючі засоби для ручного прання
Прання одягу вручну ставить питання, який миючий засіб слід використовувати. Експерти рекомендують переконатися, що ви вибрали миючий засіб, який повністю розчиняється, щоб на одязі не залишалося слідів після прання.
Знайдіть оптимальну температуру води
Завжди перевіряйте етикетку для догляду за тканиною, щоб дізнатися, які у неї обмеження за температурою. Але, за словами експертів, зазвичай оптимальною температурою води для ручного прання є кімнатна температура.
Як ефективно прати одяг вручну
За словами фахівців, найкращий спосіб ефективно стирати одяг вручну — це приготувати розчин води, змішаний з кращим типом прального порошку, занурити в нього одяг і залишити на 30 хвилин.
Після замочування прополощіть речі в розчині, уникаючи рухів, що скручують, щоб тканина не розтягнулася.
Нарешті, злийте воду.
Використовуйте кондиціонер для білизни
Потім рекомендується наповнити ємність для прання прохолодною водою для полоскання і налити трохи кондиціонера для білизни.
Перемішайте одяг у розчині кілька разів, потім залиште його замочувати.
Нарешті, злийте воду і повторіть процес полоскання без пом’якшувача тканини, поки вода для полоскання стане чистою.
Сушіння білизни, випраної вручну
Гуру пральні закликали уникати вичавлювання або скручування, оскільки вони можуть легко пошкодити одяг. Натомість вони порадили притиснути одяг до краю раковини або тазика, щоб позбутися зайвої води, а потім розкласти її для просушування.