Буває так, що покладеш речі до шафи, а потім витягаєш і вони пожовкли. Особливо це стосується світлих та білих речей.
Найчастіше одяг у шафі жовтіє через те, що ви неправильно його випрали. Можливі інші причини. Тож треба знати, які вони і що робити у такій ситуації.
Причини жовтіння одягу
Нерідко таке трапляється через те, що ви вибрали неправильний температурний режим. Будьте уважні та уважно читайте, що написано на бирці.
- Причиною жовтіння одягу стає погано відфільтрована вода, яка може бути з іржею, високою кількістю солей, заліза.
Ви можете навіть не підозрювати про це, але полиці штучних матеріалів у шафі покриті різними оліями. Саме вони іноді надають одязі жовтизни.
- Погане середовище теж стає причиною такої ситуації. У вашому приміщенні може бути високий рівень вологи, грибок або цвіль. І тут насамперед страждає не лише одяг, а й ваше здоров’я.
Багато господинь вважають, що речі перед тим, як класти в шафу, потрібно обов’язково погладити. Але це завжди так. Знову ж таки читайте бирки на одязі.
Як зробити, щоб одяг не жовтів
Якщо ви хоч раз одягли щось, не ставте це в шафу з неношеними речами. Діліть речі за кольором та типом тканин, готуючи до прання.
- Є корисний лайфхак: перед тим, як прати білі речі, включіть пральну машинку на режим полоскання.
- До речі, можна перекласти полиці у шафі поліетиленовою плівкою. Верхній одяг, літні речі, білизна – зберігайте все в окремих секціях.
- Обов’язково провітрюйте шафу. Тоді речі не гастимуть, переходитимуть вогкістю та жовтітимуть.
Є жовті плями на речах? Це не біда. Розітріть 2 таблетки аспірину в порошок, додайте 10-20 мілілітрів води. Обробіть заплямовані місця. Повинна подіяти.