Як енергетичні напої впливають на в’язкість крові

01.10.2024   21:00    416

 

Тромбоз – небезпечний стан серцево-судинної системи, при якому один із тромбів може відірватися та закупорити кровотік. Ризик розвитку тромбозу збільшує ряд факторів, серед яких малорухливий спосіб життя та неправильна дієта.

Так, наприклад, енергетичні напої можуть спровокувати утворення тромбів. У Journal of Surgical Research опублікували дослідження, під час якого вчені довели, що загрозу несуть навіть енергетики без цукру.

Зокрема, вчені з’ясували, що популярні напої, що «підвищують» енергію, пов’язані з низкою захворювань, включаючи порушення серцевого ритму, інфаркт міокарда та інші ускладнення у роботі серцево-судинної системи.

Останні новини:  Названі продукти, які прискорюють одужання при застуді

Фахівці припустили, що енергетики збільшують ризик хвороб серця через зростання агрегації тромбоцитів – це злиття тромбоцитів у тромби. При надмірній кількості тромбоцитів утворюється ідеальне середовище на формування гелеподібних кров’яних згустків.

Вчені провели своє дослідження за участю добровольців віком від 18 до 40 років. Учасникам експерименту давали бутильовану воду та енергетик без цукру у двох окремих випадках з інтервалом на тиждень. Два напої потрібно було випити вранці протягом 30 хвилин.

Останні новини:  Онколог назвав 4 тривожні ознаки раку шлунка на початковій стадії

Далі фахівці виміряли рівень зсідання крові та функцію тромбоцитів до і через годину після вживання кожного напою. Кардинальної різниці вчені не виявили, але помітили, що споживання енергетиків призвело до зростання кількості тромбоцитів, що прилипають один до одного. Таку активність кров’яних клітин було зафіксовано протягом години після вживання напою.

Вчені зробили висновок, що для подальших висновків необхідні нові дослідження. Однак навіть попередні результати демонструють небезпеку частого вживання енергетиків, які містять не лише надмірну кількість цукру, а й інші небезпечні компоненти, що впливають на в’язкість крові.

Останні новини:  Фізичні навантаження у стані похмілля небезпечні для серця


glamour.kyiv.ua