Учені розробили штучні рослини, які можуть очищати повітря в приміщенні, поглинаючи вуглекислий газ, виділяючи кисень і навіть генеруючи невелику кількість електроенергії.
Дослідники з Університету Бінгемтона розробили штучні рослини, які можуть не тільки очищати повітря, а й виробляти електроенергію.
Професор Сокхин «Шон» Чхве та аспірантка Мар’ям Резаї створили пристрої, які поглинають вуглекислий газ, виділяють кисень і можуть виробляти електроенергію, використовуючи фотосинтетичні бактерії.
Ця інноваційна технологія ґрунтується на їхніх попередніх дослідженнях у сфері біобатарей і була представлена в журналі Advanced Sustainable Systems. Спочатку проєкт було задумано як експеримент для розваги, але пізніше вчені усвідомили його практичну значущість для поліпшення якості повітря в приміщеннях, що стало особливо актуально після пандемії COVID-19.
«Багато джерел всередині приміщень виділяють токсичні речовини, і повітря, яким ми дихаємо, може стати небезпечним. Наші штучні рослини можуть допомогти поліпшити цю ситуацію», — зазначив Чхве.
Хоча наразі вироблення електроенергії становить лише 140 мікроват, дослідники планують удосконалити технологію до мінімальної потужності в 1 міліват, що дасть змогу використовувати її для заряджання невеликих пристроїв, таких як мобільні телефони. Крім того, вчені хочуть інтегрувати системи зберігання енергії та вдосконалити систему подачі води і поживних речовин для штучних рослин.
Ці інноваційні рішення можуть у майбутньому стати невід’ємною частиною кожного будинку, допомагаючи очищати повітря та надаючи екологічну енергію.