Згідно з новими дослідженнями, ботаніки виявили 33 «темні плями» від Мадагаскару до Болівії, де тисячі видів рослин чекають свого відкриття. Проте, за словами експертів, їм загрожує зникнення.
Щороку дослідники відкривають десятки нових видів — від пальм до орхідей. Але враховуючи, що понад 100 000 видів рослин вважаються невідомими, більшість із них перебувають під загрозою зникнення, пише TheGuardian.
Новий проєкт під керівництвом Королівського ботанічного саду Кью висвітлює частини світу, де ботаніки повинні зосередити свої пошуки та ідентифікувати нові види рослин. Дослідження базується на тогорічному аналізі експертів з Кью, який виявив, що три чверті всіх неописаних видів рослин, ймовірно, перебувають під загрозою зникнення.
Професор Олександр Антонеллі, науковий директор у Кью та старший автор статті, сказав, що дослідження було спрямоване на те, щоб прискорити темпи виявлення рослин. Адже багато видів вимруть, перш ніж вони будуть відомі науці.
«Попередні дослідження показали, що біологи не були особливо ефективними в документуванні біорізноманіття. Ми поверталися до одних і тих же місць знову і знову, і знехтували деякими територіями, які можуть містити багато видів», – сказав Антонеллі.
Більшість недосліджених регіонів знаходяться в Азії, включаючи острів Суматра, східні Гімалаї, Ассам в Індії та В’єтнам. В Африці були визначені Мадагаскар і Капські провінції Південної Африки, а в Південній Америці виділені райони Колумбії, Перу та південно-східної Бразилії. За словами біологів, ці території визначені як «гарячі точки» біорізноманіття, яким загрожує знищення.
Багато країн, де зустрічаються ці темні плями, мають обмежені можливості для офіційної ідентифікації видів. Проте дослідники висловили надію, що аналіз надихне на майбутнє співробітництво між дослідницькими установами та місцевим населенням у всьому світі.