Вчені з Китаю розробили нитку для хірургічного шва, яка прискорює загоєння ран і знижує ризик інфекції завдяки електростимуляції. Новий шовний матеріал генерує електричний заряд під час навантаження, що відбувається під час руху, допомагаючи загоєнню тканин.
“Цей електростимуляційний шовний матеріал є повністю біорозкладним і самоелектризуючим. Він допомагає загоєнню ран без будь-яких додаткових засобів”, – кажуть винахідники.
Електростимуляція сприяє загоєнню ран, зокрема, прискорюючи міграцію клітин до рани.
У статті в журналі Nature Communications вчені описують нові шовні нитки з тонкого магнієвого стрижня, загорнутого в біорозкладний полімер, поміщений в оболонку з іншого біорозкладного матеріалу.
Експерименти зі штучними м’язовими волокнами та щурами показали, що при розтягуванні швів під час руху серцевина рухається всередині оболонки, викликаючи електричний заряд, подібно до того, як коли натирають повітряною кулькою волосся.
Хоча рух може напружувати й перешкоджати ефективній роботі традиційних швів, він може бути перевагою для швів з новою ниткою.
В експериментах у чашці Петрі команда виявила, що електричне поле збільшувало міграцію та прискорювало розмноження клітин у зоні швів і зменшувало ріст бактерій.
Дослідження на щурах показали, що рани, зашиті новими нитками, загоїлися швидше і містили менше бактерій, ніж ті, що були зашиті звичайними біорозчинними нитками.
“Випробування на щурах показують, що цей шов може допомогти ранам загоюватися швидше майже на 50%, створюючи електричне поле через природні рухи об’єкта”, – кажуть вчені.
Команда проводить клінічні випробування для тестування швів на людях, додаючи, що новий тип швів має аналогічну вартість, як і традиційні нитки, що розчиняються.