В НАТО пояснили, чому Україні не дають запрошення

21.10.2024   15:31    18

В НАТО пояснили, чому Україні не дають запрошення

Фото: Getty Images

Президент Парламентської асамблеї Альянсу Джеррі Конноллі

Президент Парламентської асамблеї Альянсу Джеррі Конноллі вважає, що насамперед треба відновити суверенітет України.

Україна нині перебуває на «незворотньому шляху» до вступу в Альянс, та війна, яка триває на її території, є головною перешкодою для цього. Про це заявив президент Парламентської асамблеї НАТО Джеррі Конноллі, повідомляє Радіо Свобода.

«Я думаю, що ми маємо це вирішити, ми маємо відновити суверенітет України над своїми територіями, а потім переконатися, що відкритий шлях до НАТО», — підкреслив посадовець.

Останні новини:  Ізраїль завдав чергового авіаудару по ліванській столиці Бейруту

За його словами, як НАТО, так і уряд США підтримують прагнення України до членства. Він визнав, що Київ відчуває певну нетерплячість щодо членства в НАТО, проте ситуація на полі бою залишається складною: «присутність там російських військ і російська окупація: мають бути вирішені».

Президент ПА НАТО наголосив, що вступ України в НАТО має охоплювати всю її територію, включно з окупованими частинами.

Останні новини:  “Старші, ніж будь-коли”: у The Economist проаналізували вік світових лідерів

«Ми не знаємо, яким буде результат цієї боротьби, ми знаємо, на який результат ми надіємось. І саме тому НАТО і уряд США виділили великі ресурси і встановили партнерство з нашими братами й сестрами в Україні, щоб вони вистояли і відновили повний суверенітет над всією своєю територією», — заявив Конноллі.

Конноллі зазначив, що шанс запрошення України до НАТО до кінця президентського терміну Джо Байдена потребує консультацій з іншими членами Альянсу. За його словами, основний пріоритет нині — завершення насильства, яке російські війська здійснюють на українських територіях.

Останні новини:  Ердоган обговорить з Рютте війну в Україні

Окремо Конноллі прокоментував відносини між США та Німеччиною у питанні членства України в НАТО.

«Німеччина є добрим союзником. Знаєте, скептицизм приходить і відходить. Можу вам сказати, виходячи з моїх розмов з канцлером Олафом Шольцем. Він дуже твердо підтримує цілі НАТО і німецькі прагнення цілком збігаються з американськими цілями стосовно України», — зазначив він.


korrespondent.net