Обирати зарядну станцію для електромобіля потрібно ретельно, враховуючи всі її характеристики, переваги та недоліки. Проте перед покупкою варто ознайомитись з різними продуктами, щоб придбати найкращий варіант.
Призначення
Всі існуючі зарядні станції можна поділити за призначенням на 2 види:
- Комерційні. Встановлюються в громадських місцях таких як паркінги, торгові центри, готелі, АЗС, та біля інших публічних об’єктів. Це можуть бути як швидкісні, так і повільні зарядки. Комерційне обладнання може мати різні варіанти оплати, тому власники монетизують послуги підзарядки.
- Домашні. Це переносні та стаціонарні станції, які встановлюються в приватних будинках або гаражах і призначені для особистого користування. Домашні зарядні пристрої зазвичай менш потужні, але їх перевага полягає в зручності зарядки вночі або у будь-який інший зручний час.
Стаціонарні та портативні зарядки
Всі зарядні станції діляться на стаціонарні і портативні. Портативні призначені для домашнього використання і повинні бути у кожного власника електромобіля. Їх можна возити з собою і заряджатися не тільки вдома. Мобільні пристрої бувають різної потужності: від 3,7 до 22 кВт (залежно від роз’єму).
Стаціонарні станції можуть використовуватися як для бізнесу, так і для домашньої установки. Великі підлогові установки — це потужне обладнання, для якого потрібно підводити окрему лінію електропостачання. Також, досить поширені настінні станції з потужністю від 7 до 44 кВт. Такі пристрої можна встановити як вдома, так і в публічному місці в цілях заробітку.
На https://energyup.com.ua/zariadni-stantsii/ варіантів зарядок більш ніж достатньо, на будь-який бюджет та від різних виробників.
Зарядні роз’єми та конектори
Заряджати електромобіль можна змінним (AC) та постійним струмом (DC). Тому, всі існуючі роз’єми можна поділити на 2 типи:
- Type 1, Type 2 та GB/T AC — порти для повільної зарядки змінним струмом, які встановлюють на американські, європейські та китайські електромобілі відповідно. Кожен порт має 1-3 фаз, по яким пропускає струм певної потужності. Можуть використовуватися на домашніх і комерційних станціях.
- CCS 1, CCS 2, CHAdeMO, GB/T DC та Type Tesla — порти для швидкої зарядки постійним струмом, які встановлюють на американські, європейські, японські, китайські та електромобілі Тесла відповідно. Ці конектори використовуються на комерційних станціях.
Режими заряджання
Зарядні пристрої, також, можна класифікувати по режим заряджання, які вони пропонують.
- Mode 1 — це зарядні кабелі, які передають мінімальну потужність. Тривалість повної зарядки електромобіля — від 24 годин. Для заряджання потрібна звичайна розетка та адаптер змінного струму.
- Mode 2 — це переважно портативні зарядні станції змінного струму, які заряджають набагато швидше, ніж у випадку Mode 1. Потужність таких пристроїв коливається в діапазоні 3,7-22 кВт. Швидкість заряджання може бути різною, в залежності від ємності батареї.
- Mode 3 — це переважно стаціонарні настінні і підлогові станції, змінного і постійного струму. Для такого типу використовуються різні роз’єми Type 1, Type 2, GB/T, CCS, CHAdeMO.
- Mode 4 — це найшвидші зарядки, які користуються постійним струмом. Можуть досить швидко зарядити батарею електромобіля — за півгодини-годину. Такі станції зустрічаються в основному на парковках чи заправках вздовж шосе з конекторами CHAdeMO та CCS Combo.