Восени головне завдання садівника й городника – підготувати свою ділянку до зимівлі, закласти фундамент для того, аби в майбутньому зібрати здоровий і щедрий врожай. Найпершим кроком важливо провести грамотну агротехніку, потім – внести осінні добрива, а наостанок потрібно провести захисні обробки ділянки від різноманітних хвороб і шкідливих комах.
Осінній догляд за садом і городом
У вологу й теплу осінню погоду на ділянці можуть розвиватись багато небезпечних для рослин хвороб. Попри ваші обробки, можуть траплятись окремі місця, де залишаються уражені плоди, необроблені ділянки чи шкідники. Якщо ви помітили заражені рослинні залишки, то їх потрібно зняти з дерев, прибрати весь плодовий і листовий опад, спалити в безпечному місці.
Обробки дерев у період опаду лист є найголовнішим кроком для захисту рослин від бактеріального опіку наступного року. На початку листопада потрібно провести обприскування дерев препаратами на основі міді, повторити процедуру на кроні дерева після повного опаду листя. Якщо рослинні залишки ви не прибираєте у компостну купу, а залишаєте на землі – обов’язково пролийте їх спеціальними біопрепаратами на основі корисних мікроорганізмів.
Така обробка допоможе вам не тільки значно прискорити процес розкладання опалого листя, але й убезпечить ділянку від хвороб і шкідливих мікроорганізмів, які впали у сплячку та готуються прокинутись навесні. Опале листя, яке ви відправили у компостну яму, можна проливати біопрепаратами до сильних заморозків.