На вершині гори Веребче-Берц у VII-VI століттях до н.е. існувало стародавнє поселення, яке археологи досліджують вже 6 років. Розкопки цього сезону принесли численні артефакти та привернули увагу світових експертів.
Під час розкопок на північному заході Угорщини в гірському масиві Бюкк дослідники виявили понад 60 бронзових і залізних предметів. Це відкриття є результатом роботи команди університетських археологів, що спеціалізуються на бронзовому та залізному віці, за підтримки волонтерів та студентів, пише Arkeonews.
Розкопки велися на стародавньому селі, яке колись процвітало на вершині гори Веребче-Берц у VII-VI століттях до н. е., проте було знищене під час облоги. Ці дослідження є третіми за цей рік, а загалом археологи вивчають поселення впродовж останніх шести років.
Науковці виявили залишки споруд, які згоріли під час нападу, і продовжують досліджувати місце за допомогою металошукачів.
За допомогою металошукачів вони виявили низку металевих артефактів, які дають нове розуміння історичних зв’язків регіону. Серед найпомітніших знахідок — колекція з понад 60 бронзових і залізних предметів, що складаються здебільшого з ювелірних прикрас і деталей кінської збруї.
Ці предмети, ймовірно, були поховані під час облоги, слугуючи важливими свідченнями історії села, включаючи його битви, торгівлю та культурну взаємодію з сусідніми регіонами, особливо з південно-східною Європою та Балканами.
Проєкт привернув увагу кількох відомих експертів з різних університетів. Серед помітних учасників — археолог Бернхард Хіб з Берліна та професор Мартін Голець з Оломоуцького університету. Команда також отримала допомогу від співробітників Національного парку Бюкк та інших фахівців.