В Україні почав діяти новий закон «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів». Як повідомляє SUV News із посиланням на видання «Закон і Бізнес», для водіїв вводяться кілька важливих змін, які потрібно знати кожному автомобілісту.

По-перше, новий закон підвищує захист людей, які постраждали в ДТП. Максимальні суми страхових виплат поступово зростатимуть і мають зрости до європейських стандартів.

По-друге, більше не буде державного контролю над цінами на страховку «автоцивілки». Тепер кожна страхова компанія встановлюватиме свої ціни для клієнтів. При цьому враховуватимуться різні фактори, такі як страхова історія, участь у ДТП або відсутність збитків у минулому.

Останні новини:  Lucid Gravity: новий електрокросовер, який змінить долю бренду

Запроваджується нова система прямого врегулювання, яка дозволить постраждалим в ДТП звертатися за компенсацією збитків до своєї страхової компанії, а не до страховика винуватця аварії.

Також змінюється спосіб розрахунку страхової виплати. Тепер для автомобілів віком до 5 років виплата буде визначатися без урахування зносу. Для старших машин виплата розраховуватиметься з урахуванням вартості аналогічних запчастин.

Страхова компанія повинна запропонувати потерпілому три варіанти СТО в радіусі 150 км від його дому. Якщо потерпілий не погодиться на ці умови, йому виплатять гроші на рахунок.

Останні новини:  Українці у 2024 році придбали майже 70 тисяч нових автомобілів: лідери ринку

Крім того, новий закон забороняє використання франшизи в договорах обов’язкового страхування. Це означає, що водії не повинні будуть самостійно платити частину витрат у разі страхового випадку.

Закон також дозволяє надавати знижки для певних категорій людей, наприклад, для учасників бойових дій, постраждалих під час Революції Гідності або Чорнобильської катастрофи, а також для пенсіонерів і людей з інвалідністю I групи.

Останні новини:  Водіїв карають через лампочку в авто

Крім цього, скасовується ліміт страхового відшкодування за європротоколом, але Національний банк може в майбутньому знову ввести такі обмеження.