На Землі знайшли камінь віком 2 мільярди років, у якому є живі мікроби

09.10.2024   20:30    15

На території Південної Африки знайдено камінь віком 2 млрд років і в ньому й донині живуть мікроби.

Це найдавніші зразки живих мікробів, коли-небудь знайдених у стародавньому камені, пише Iflscience. «Ми не знали, чи придатні для життя камені віком 2 млрд років. Досі найдавнішим геологічним шаром, у якому було виявлено живі мікроорганізми, вважали відкладення віком 100 млн років під дном океану, тож це дуже захопливе відкриття», — прокоментував провідний автор дослідження Йохеї Судзукі з Токійського університету.

Останні новини:  В Японії науковці створили пластик, який повністю розкладається в морській воді

«Вивчаючи ДНК і геноми таких мікробів, ми, можливо, зможемо зрозуміти еволюцію дуже раннього життя на Землі», — додав учений.

Мікроби були виявлені в запечатаному розломі в камені, який дістали з магматичного комплексу Бушвельд у Південній Африці, що утворився, коли магма остигала під поверхнею Землі.

Величезний комплекс, площею, яку можна порівняти з площею Ірландії, залишався відносно незмінним від моменту утворення, забезпечуючи ідеальні умови, в яких може виживати стародавнє мікробне життя.

Останні новини:  Зміна клімату посилила силу ураганів

Такі організми, що живуть глибоко під поверхнею Землі, розвиваються дуже повільно і мають надзвичайно повільний метаболізм, що означає, що вони можуть зберігатися в магматичних каменях у геологічних масштабах часу — до 2 млрд років, як показали останні дослідження.

За допомогою Міжнародної програми континентального наукового буріння дослідники витягли зразок керна каменю завдовжки 30 см. Щоб підтвердити, що мікроби були рідними для зразка каменя і не були забруднювачами в процесі буріння або дослідження, вони пофарбували ДНК мікробів та використали інфрачервону спектроскопію, щоб вивчити білки всередині них, а також білки в оточуючій глині — метод, який вони вперше застосували ще у 2020 році. Це дало їм змогу визначити, що архаїчні організми були живими і не були забруднені.

«Мене дуже цікавить існування підземних мікробів не тільки на Землі, а й на інших планетах», — зазначив Судзукі.