Вчені зробили крок до створення лазерів, які використовують звук замість світла, що відкриває нові перспективи для медицини і технологій.
Група фізиків зробила значний крок у створенні лазерів, що використовують звук замість світла. Ці звукові лазери, засновані на фононах — неподільних квантових частинках звуку, можуть мати широкий спектр практичних застосувань.
Хоча лазери на світловій основі вперше були створені тільки в 1960-х роках, їхні звукові аналоги можуть надати ще більше можливостей для науки і технологій.
У новому дослідженні вчені використовували мікросферу з оксиду кремнію, підвішену в пучку світла, щоб викликати її вібрацію, створюючи звукові хвилі. Ці звукові коливання посилювалися за допомогою електричного поля, збільшуючи їхню потужність у тисячі разів.
Експеримент проводився у вакуумі для більш точного вимірювання звукових хвиль, укладених всередині мікросфери. Це дослідження наближає нас до створення звукових лазерів, які зможуть застосовуватися в таких галузях, як картографія океанів, медична діагностика та вдосконалені датчики.
Ця технологія має величезний потенціал для практичного застосування, включно з розробленням високоточних датчиків і поліпшенням методів ультразвукової діагностики.