“Київстар” інвестував понад 1,9 млрд грн в енергонезалежність мережі

31.10.2024   22:26    188


Абонентам “Киевстара” на заметку: в течение 3 недель возможен сбой связи

Найбільший оператор мобільного зв’язку “Київстар” із 2022 року інвестував уже понад 1,9 млрд грн в енергонезалежність мережі та приступив до другої інвестиційної фази, в межах якої буде встановлено нові акумулятори на базових станціях і промислові генератори, пише Iнтерфакс.

“Компанія “Київстар”, найбільший оператор електронних комунікацій України, продовжує посилювати інвестиції в забезпечення енергонезалежності. Від 2022 року, загальна сума інвестицій, спрямованих на підтримання безперебійної роботи мережі в умовах можливих відключень електроенергії, склала понад 1,9 млрд грн”, – ідеться в повідомленні.

На базових станціях “Київстар” станом на жовтень 2024 року встановлено 124 тис. нових літієвих акумуляторів. Роботу ключових об’єктів мережі підтримують 2390 генераторів. Понад 68% мережі оператора електронних комунікацій уже має чотиригодинне резервне живлення, ідеться в повідомленні пресслужби.

Для послуги “Домашній інтернет” встановлено близько 50 тис. джерел безперебійного живлення у 24 тис. багатоквартирних будинків у 92 містах.

“Також компанія планує провести повторне резервування фіксованого зв’язку потужними батареями і продовжує розгортання послуги за технологією GPON, а з 2025 року будуватиме мережу винятково за цією технологією”, – повідомили в пресслужбі “Київстар”.

Крім того, компанія розпочала другу фазу інвестицій, яка передбачає встановлення 113 тис. нових акумуляторів на базових станціях і 1427 промислових генераторів. Процес встановлення додаткового обладнання вже розпочався на технологічних майданчиках на всій території країни, уточнили в пресслужбі.

Мета “Київстару” – забезпечити 25% мережі можливістю роботи від генераторів і досягти шестигодинного резервування для всіх ключових об’єктів. Особливу увагу приділено критично важливим об’єктам, визначеним РНБО, які забезпечено генерувальними потужностями для підтримання зв’язку впродовж щонайменше трьох діб у випадках повномасштабних блекаутів, зазначили в компанії.




Раніше президент “Київстар” Олександр Комаров повідомив, що в другому кварталі 2025 року компанія планує збільшити час автономної роботи до шести годин на 30% мережі. Він сказав, що в автономному режимі до чотирьох годин може працювати до 65% мережі.

Станом на червень 2024 року “Київстар” обслуговував понад 23 млн абонентів мобільного зв’язку та понад 1,1 млн абонентів фіксованого інтернету “Домашній Інтернет”.

Компанія надає послуги з використанням широкого спектра мобільних і фіксованих технологій, зокрема 4G, Big Data, Cloud solutions, сервіси для кіберзахисту, цифрове ТБ.

Виручка “Київстар” у квітні-червні зросла на 9,5% порівняно з квітнем-червнем 2023 року – до 9,425 млрд грн, а в доларах – на 0,4%, до $236 млн. EBITDA становила 5,585 млрд грн або $140 млн. Операційний прибуток (EBIT) у квітні-червні цього року становив 4,16 млрд грн, що на 10,5% краще за показник квітня-червня-2023 і майже вдвічі – за показник січня-березня-2024. Загальний операційний дохід від надання послуг мобільного зв’язку “Київстару” у другому кварталі зріс на 8,7% – до 8,77 млрд грн, зокрема від передавання даних – на 10,8%, до 5,18 млрд грн, тоді як дохід від послуг фіксованого зв’язку – на 16,4%, до 0,56 млрд грн.

Акціонер “Київстар” – міжнародна Група VEON, акції якої розміщені на фондових біржах NASDAQ (Нью-Йорк) і Euronext (Амстердам). У червні VEON повідомила про збільшення обсягу інвестицій в Україну з нинішніх $600 млн до $1 млрд протягом п’яти років.


inshe.tv