Його називають “півнячим” та “відьминим” яйцем. Коли це воно з’являється у курнику, хорошого — мало.
Що ж означає поява такого “сюрпризу”? Ще у давні часи люди вірили, що це не до добра. І частково мали рацію. У віруваннях наших пращурів, яйце завжди символізувало світ та добробут. Вважалося, що саме з нього пішло життя і виникнув Всесвіт. Коли курки починали “дрібнити”, то це могло означати вроки, хворобу, що наближається або навіть згорілу хатину!
Якщо таке ставалося на Страсну п’ятницю, то взагалі після Великодня пращури могли запросити священника, освятити оселю, аби ніяка темна сила не стала перепоною у всіх справах.
Так, як яйце — символ багатого роду, то була також така прикмета: в оселі, де є вагітна дівчина курка принесла “відьмине” яйце — дитина не народиться або з’явиться на світ з такими вадами, що жоден цілитель не зможе поставити на ноги.
Що про це говорить наука?
Насправді все не так страшно, як описують прикмети. Якщо у вас молоді ряби, які, здається, ще вчора були жовтими курчатками, то причина в тому, що їх організм ще повноцінно не сформувався і репродуктивна система досі не готова до потомства. Давайте у корм більше кальцію і згодом ситуація зміниться.
Причини можуть бути й медичними. Наприклад, запалення яйцепроводу або сальпінгіт не дають пташці сформувати повноцінного нащадка у шкаралупі. Якщо у курки спостерігається запалення, це може призвести до появи маленьких яєць без жовтка або білка. Якщо ви знайшли у своєї пернатої улюблениці захворювання — не затягуйте з лікуванням, адже недуги швидко передаються від одної особини до іншої.