Безсоння: 4 наслідки вашого поганого сну, які можуть стати смертельними

05.10.2024   23:51    78


Розлад сну, через який людям доводиться пильнувати годинами, може давати потенційно смертоносні ускладнення, попереджають вчені.

Безсоння зазвичай ділять на три основні типи: гостре, хронічне і транзиторне. Транзисторна або минуща триває менше одного тижня: зазвичай таке порушення викликається стресовими подіями. Гостро безсоння теж, загалом, провокується стресом, але подібне порушення сну пов’язане з якимось дуже серйозним випробуванням для нервової системи, важкими обставинами, і його перебіг довший, до кількох тижнів. Хронічна безсоння зустрічається рідше і проявляється в тому, що людина зазнає труднощів зі сном принаймні тричі на тиждень протягом від одного до трьох місяців.

Останні новини:  Самотність реально скорочує тривалість життя

Багато людей не сприймають свій поганий сон як серйозну патологію, яка потребує лікування, проте недооцінювати її небезпечно – і не лише для здоров’я, а й життя. Згодом недолік сну може почати впливати на важливі аспекти життя, тому що може почати впливати на роботу мозку та мислення.

“Безсоння викликає зміни у фізіології тіла, наприклад, за рахунок підвищення артеріального тиску або рівня цукру в крові”, – уточнюють лікарі.

Медики називають наслідки поганого сну, які можуть стати смертельними.

Проблеми з серцем. За даними, опублікованими в журналі Circulation, люди з генетичною схильністю до безсоння часто наражаються на більш високий ризик ішемічної хвороби серця, серцевої недостатності, інсульту. Китайське дослідження, опубліковане журналом Neurology, показало, що у людей з безсонням ймовірність інсульту або серцевого захворювання підвищено на 18%.

Останні новини:  Волоські горіхи омолоджують організм і запобігають руйнуванню зубів

Інсульт. Вчені з Університету Макмастера (Канада) встановили, що сон менш як шість годин на день збільшує ризик інсульту на 9 відсотків.

Підвищений артеріальний тиск. Згідно з результатами, опублікованими в журналі Hypertension, люди з хронічним безсонням, втричі частіше зазнають захворювання на гіпертонію. Високий кров’яний тиск може сприяти смертельним проблемам, таким як інсульт або серцевий напад.




Діабет 2 типи. Дослідники з Брістольського університету виявили, що у людей, які важко засинають або не сплять ночами, рівень цукру в крові вищий, ніж у людей, які рідко мають проблеми зі сном. Діабет, ймовірність якого підвищується при порушенні сну, може стати причиною передчасної смерті людини – наприклад, викликаної наслідками серцевого нападу, інсульту, захворювання нирок, нервів.

Останні новини:  Медики пояснили, чим небезпечні болі в правій скроні

Якщо ваші проблеми з нічним сном тривають кілька місяців, слід звернутися за спеціалізованою допомогою, починаючи з відвідування терапевта.


uapress.kyiv.ua