Важливий нюанс у роботі з добривом, яке подарує врожай

11.10.2024   16:24    8
Ті з вас, хто має досвід вирощування городини, знають, що калієва селітра є надзвичайно ефективним добривом. Однак, є певні нюанси, про які поговоримо зараз.

Городник поділився правилами використання калієвої селітри на городі

Це добриво, як відомо, містить два основні компоненти: калій (K) і азот (N). Кожен них має свої функції, що й робить його універсальним і корисним для багатьох культур, таких як: томати, огірки, виноград, картопля та ягідні кущі.

Проте, як і з будь-яким добривом, є певні особливості її застосування, які варто враховувати, щоб отримати максимальну користь, а не завдати шкоди рослинам.

Останні новини:  Правильно поливаємо яблуню: скільки потрібно води та як часто

Не можна розбавляти калієву селітру гноєм або перегноєм

Секретне добриво, яке замінить перегній на грядках

Дійсно, вона не повинна змішуватися з органічними добривами, такими як гній чи перегній. Річ у тому, що при змішуванні з органікою може відбутися хімічна реакція, яка призведе до втрати частини корисних елементів. Краще вносити їх окремо, дотримуючись інтервалу в кілька тижнів між ними.

Внесення після дощу або поливу

Обов’язково пам’ятайте, що це калієву селітру слід вносити у вологий ґрунт, тому що вода допомагає швидкому розчиненню її гранул і рівномірному розподілу поживних речовин у ґрунті. Найкращий час для внесення — відразу після дощу або після попереднього поливу.

Останні новини:  Які культури не можна садити після збирання врожаю редису

Температура ґрунту має значення

Тепер точно знаю, коли вносити гній у ґрунт – навесні чи восени: агрономи зі стажем поділилися секретомТепер точно знаю, коли вносити гній у ґрунт – навесні чи восени: агрономи зі стажем поділилися секретом

А ви знали, що температура ґрунту впливає на швидкість засвоєння калієвої селітри? Справді, якщо земля холодна, процес засвоєння добрива значно сповільнюється.Тому краще вносити його тоді, коли температура ґрунту вже досить тепла — це зазвичай весна або початок літа.

Небажано вносити велику дозу калію за один сеанс

Зауважимо, що велика доза добрива може спричинити надмірне накопичення речовини в ґрунті, що своєю чергою може пригнічувати засвоєння рослинами інших важливих елементів, таких як магній або кальцій і цей дисбаланс точно негативно позначиться на їхньому розвитку. Зазвичай рекомендується проводити підживлення 2-3 рази за сезон, залежно від потреб конкретного овочу чи кущу.





noviydoctor.com

Останні новини:  Як забезпечити зволоження орхідей: чи варто їх обприскувати