Хоча від садівників часто можна почути, що драцени – невибагливі квіти, багато хто плутає такий термін із думкою, ніби рослині взагалі не потрібен догляд. Драцена – красива та ефектна квітка, але без належного догляду та створення для неї комфортних умов ви можете навіть не сподіватись на те, що вона буде виглядати, як з обкладинки садового журналу про кімнатні рослини.
Помилки у догляді за драценою
Перша помилка – занадто холодна вода для поливу. Деяким рослинам навіть подобається прохолодна вода для поливу, але такий “номер” із драценою не пройде. Оскільки народилась вона у тропіках, то низькі температури для неї – невідоме явище. Холодна вода може стати серйозним стресом для квітки та спричинить скинуте листя. Так рослина буде виглядати некрасиво, а почуватись – погано.
Наступна помилка – занадто багато підкормок. Кожен із нас має пам’ятати правило, що все добре, що в міру. Надлишок підживлення може стати навіть більшою проблемою, ніж його відсутність. З рослинами краще не грати в ігри, коли ви намагаєтесь удобрити їх усім, чим тільки можливо. До слова, помилка номер три – відсутність підживлення взагалі. Ці пункти схожі, проте городники часто люблять впадати у крайнощі. Краще підгодовувати рослину стільки, скільки їй треба.
Помилка номер чотири – ігнорування пересадок. Драцени розвиваються доволі швидко, особливо у молодому віці. У перші 5 років рослину потрібно пересаджувати щороку, а кожного разу варто обирати горщик вищий і більший за попередній. Дорослим деревам переїжджати можна рідше, раз на два чи навіть три роки.