Зараз саме час збирати насіння з томатів

20.09.2024   21:24    14
Збір насіння томатів здається невдячним заняттям, але це лише ілюзія. Щоб отримати придатне для використання насіння, потрібно запам’ятати кілька правил та виконати певні дії.

Городники розповіли, як правильно збирати насіння з томатів

Збирати насіння томатів дуже просто, але для цього потрібно дотримуватись кількох правил. Все зводиться до ферментації, сушіння, ретельної упаковки та маркування насіння – важливо, щоб все було акуратно (адже ви точно хочете знати, що саме ви вирощуєте і їсте).

Як зібрати та зберегти насіння томатів: покрокова інструкція

Томати для вилучення насіння мають бути стиглими. Серпень або навіть вересень – найкращий час. Вибирайте лише здорові кущі, а плоди мають максимально відповідати сорту.

Останні новини:  Настав час заготовляти ящики для розсади: краще займатися цим у перший місяць зими

Крок 1. Вилучення насіння

Розрізавши плід, виколупайте насіння ложкою разом із желеподібною м’якоттю і складіть у стерилізовану суху банку. Тепер починається найцікавіше.

Крок 2. Ферментація

Залийте водою насіння разом із желеподібною м’якоттю. Закрийте кришкою з дірками чи марлею та відставте у тепле місце на 5-7 днів. Струшуйте банку 1 раз на день. Це допоможе відокремити м’якоть від насіння.

Для акуратності наклейте на банку етикетку із зазначенням сорту та дати початку ферментації. Під час цього процесу насіння опуститься на дно. Коли ферментація закінчиться, насіння, яке залишилося зверху, слід викинути.

Останні новини:  Які рослини на ділянці вважаються “розсадником” попелиці
Томати завжди вирощую із власного насіння: просто знаю кілька маленьких хитрощів, як його правильно зібрати

Крок 3. Сушіння

Після закінчення ферментації витягніть насіння з банки. Промийте його під холодною водою, відокремлюючи руками залишки м’якоті. Слідкуйте за тим, щоб насіння не злиплося.




Викладіть насіння на таці, тарілці чи пергаментному папері, але тільки не використовуйте паперові серветки і газети (оскільки насіння прилипне), та просушіть на відкритому повітрі або підвіконні.

Останні новини:  Коли досвідчені садівники радять підживити виноград

Сушіння насіння займає близько тижня. Чим довше ви сушитимете насіння, тим краще. Якщо його ретельно не висушити, воно може згодом запліснявіти. Під час сушіння час від часу перемішуйте насіння.

Крок 4. Упаковка та зберігання

Розділіть та запакуйте висушене насіння у скляні банки або паперові конверти. Наклейте на них етикетки із зазначенням сорту та року збору.

Зберігайте у темному, сухому та прохолодному місці. Насіння зберігатиме свої властивості близько 2-3 років. Висівайте його у контейнери на розсаду у березні.


noviydoctor.com