Як тактовно перервати розмову, не образивши співрозмовника

21.09.2024   11:00    9

Впевнені, ви не раз потрапляли в ситуацію, коли вам сідали на вуха проти вашої волі. Можливо, ви їхали в поїзді з безцеремонною сусідкою, яка годувала вас історіями про троюрідну тітку з Америки, або ж проводили уїк-енд з ріднею, члени якої з захватом міркували про політику, або вам банально не повело з колегами?

Як перервати розмову, поставивши крапку в тривалій бесіді? Ми відкриємо кілька дієвих способів, які допоможуть завершити потік чужих скарг і одкровень, нікого не образивши.

Поміняйтеся ролями, потім перебийте самого себе

Сказати співрозмовникові, що у вас немає часу на його проблеми, і взагалі він якийсь нудний — щонайменше неввічливо. Тому потрібно трохи підіграти! Приєднайтесь до розповіді колеги, придумайте схожу історію з життя, а потім зупиніться на півслові, картинно лясніть себе по лобі і почніть вибачатися за те, що стільки часу забрали у людини: «У вас же так багато справ!».

Важливо щиро попросити прощення, мовляв, ви такий базіка, присіли на вуха… після чого швиденько «розчинитися» у справах. Вийде, винні ви самі, а не співрозмовник з його довгим язиком. І це залишить про вас приємне враження.

Зізнайтеся, що ви не компетентні в питанні або не любите обговорювати особисті теми

Останні новини:  Як позбутися запаху фарби після ремонту: 2 нових способи, про які розповів сусід – працює бездоганно

Якщо грати на публіку не у вашому стилі — будьте собою і чесно зізнайтеся, що ця тема вам не близька. «Знаєш, я взагалі не читаю політичні новини, мені це не цікаво». «Ти так багато всього розповідаєш про моду! Шкода, але я остання людина, з якою варто обговорювати такі питання…».

Нарешті, завжди можна сказати, що ця тема вам неприємна, навіває сумні спогади, або у вас є принцип не лізти в чуже особисте життя, обговорюючи питання здоров’я, віросповідання та інші плітки. Так, ви можете здатися не найбільш привітною людиною, зате з принципами, а це заслуговує поваги.

Зробіть акцент на результативності бесіди

«Ти чекаєш від мене якогось рішення або просто хочеш поплакатися?», «Знаєш, у мене немає часу тебе вислухати, але я правда хочу допомогти: що я можу зробити вже зараз?».

Правильно розставивши акценти, ви поставите питання руба, перервавши потік непотрібного ниття. Якщо співрозмовник просто хотів відкрити вам душу — він швидко зникне, зрозумівши, що не на того напав. Якщо ви дійсно можете чимось допомогти — то відразу приступайте до справи. А головне, ви не проявите себе зовсім бездушно, адже ви запропонували свою допомогу. Погодиться на неї партнер чи ні — не ваша турбота.




Змініть тему спрямованим компліментом

Останні новини:  Шість старовинних імен для дітей, які стрімко набирають популярності

Якщо ви зустріли приятеля, який дві години у фарбах описує свої життєві пригоди, спробуйте його перебити правильно зробленим компліментом. «Ось це в тебе життя насичене… Слухай, тільки помітив, ти здорово схуд! Як тобі це вдалося?», «Шкода, що він тебе кинув, але ти подивися на себе, як добре виглядаєш! Змінила зачіску?».

Швидше за все, людина одразу заллється червоною фарбою, зіб’ється з думки і почне плутано відповідати на комплімент. Так що беріть ініціативу у свої руки і плавно підводьте розмову до кінця.

Придумайте ефектний привід, щоб піти

Можна згадати, що ви забули вимкнути праску або вам потрібно забрати дитину з садка, якої у вас ніколи не було. Але краще пошукати правдоподібний привід, чому вам потрібно терміново піти у справах.

Наприклад, ви записалися на прийом до зубного і жахливо запізнюєтеся. Або пообіцяли допомогти колезі з важливим проєктом, який завтра потрібно презентувати начальству. Якщо співрозмовник не відлипає від вас, проведіть його до зупинки, ліфту або дверей, потисніть руку і спокійно йдіть у справах.

Використовуйте схему 3-х кроків

Щоб успішно завершити нецікавий монолог співрозмовника, вам потрібно всього три кроки:

  1. перебийте партнера;
  2. сказати про свої плани, якими ви повинні зайнятися прямо зараз;
  3. закінчити бесіду на позитивній ноті.
Останні новини:  Відбілювач проти плісняви та пропорції приготування розчинів

Як це виглядає: «Слухай, не хотів тебе переривати, але мені треба поспішати додому, ми з дружиною їдемо вибирати нову техніку для будинку, і я не можу змушувати її чекати. Було приємно тебе побачити, сподіваюся, ще зустрінемося!».

Зімітуйте терміновий телефонний дзвінок

Якщо ви лікар, консультант, а може, ваш бізнес пов’язаний з гарячими дзвінками від клієнтів — зробити це простіше простого, пославшись на роботу, яка не чекає. Але навіть якщо ви абсолютно вільні і не затребувані — не впадайте у відчай і включіть фальшивий виклик. Далі придумайте за обставинами, хто вам дзвонить і звідки така терміновість? Цей метод безвідмовно працює, не вимагаючи зайвих пояснень. «Вибач, у мене справи! Був радий побачитися…».

Головне, будьте гранично ввічливі і спокійні, не потрібно м’ятися, виправдовуватися, безглуздо хихикати. 90% людей увійдуть у ваше становище і з легким серцем відпустять. Але навіть якщо співрозмовник зробить гримасу скривдженої дитини — ви зробили все, що змогли! Ви не зобов’язані жертвувати собою і своїм особистим часом, щоб комусь догодити, просто постарайтеся звести контакти з такою людиною до мінімуму.

Вміння тактовно перервати розмову — цінна навичка.