Які добрива не мають сенсу восени

23.09.2024   07:34    14
Не всі добрива мають високу ефективність і несуть користь для грядки, якщо мова йде про осіннє удобрення. Деякі підкормки краще відкласти «на потім».

Неефективні добрива на осінь

Про добрива було сказано настільки багато, що може здаватись – невже з’явилось щось новеньке? Кожна друга стаття розповідає про те, які підкормки потрібно вносити у ґрунт восени, аби наситити її на наступний рік. Втім, варто розповісти про інше – які добрива не можна використовувати у вересні чи жовтні?

Останні новини:  “Запудрила” качани капусти золою – і вони лежать до літа 2025 року: “золоте” правило зберігання врожаю

Неефективні добрива для осіннього періоду

Сьогодні більшу частину добрив ви можете купити просто у садових магазинах. Втім, чи є гарантія, що буде стовідсотковий ефект, якщо внести його у ґрунт? Не варто витрачати власний час і покладати надії на рекламні обіцянки виробників.

Експерти розповіли про добрива, які не принесуть користі вашій грядці, якщо внести їх восени

Більша частина популярних підкормок, які вносили під сніг, дуже швидко розкладаються та вимиваються опадами з ґрунту. Коли навесні ми сподіваємось отримати результат від осінніх підгодівель і не виконуємо весняні, то самостійно забираємо в себе левову частку врожаю. У такому разі ви помітите, що висаджена розсада буде витягнута та блідо-зеленого кольору.

Восени не варто вносити селітру, азотно-калійні добрива, а також мінеральні підкормки. Вони не матимуть ніякого ефекту. Натомість ви можете внести перегній або суперфосфати. Ці речовини будуть розкладатись дуже довго та до весни прийдуть у той стан, в якому ними зможуть харчуватись рослини.

Останні новини:  Настав час заготовляти ящики для розсади: краще займатися цим у перший місяць зими
Експерти розповіли про добрива, які не принесуть користі вашій грядці, якщо внести їх восениЕксперти розповіли про добрива, які не принесуть користі вашій грядці, якщо внести їх восени

Якщо ж ви вносили їх навесні, то навпаки – користі буде нуль. Річ у тім, що цим підкормкам потрібно багато часу, аби розкластись і перейти з одного стану – недоступного для рослин – в інший стан, коли вони вже будуть у доступній формі. До слова, восени ви також можете внести торф, якого так багато в деяких регіонах.





noviydoctor.com

Останні новини:  Схема внесення добрив для гортензії, яка зупинилася в рості