В Україні прогнозують здорожчання споживчого кошика на 30%

05.09.2024   19:38    48


Українці, приємно здивовані цьогорічним літнім асортиментом продуктів та їхньою відносною доступністю, занепокоєно вдивляються у вересень через підвищення акцизів на паливо, можливі відключення електроенергії, погрози про перебої з хлібом, шалене подорожчання кави в Європі та дорогий шоколад.

Про це повідомляє Дзеркало тижня.

Вересень—листопад зразка 2024 року будуть смугастими і контрастними. Короткочасне зниження цін на овочі, наприклад, на картоплю, зміниться підвищенням цін, особливо на якісний товар.

Останні новини:  “Ніхто цього не зробив, окрім мене”. Трамп зізнався журналісту Карлсону, що він знищив “Північний потік-2”

Якщо не брати до уваги війну, яка має прямий вплив на ціни, то до звичних чинників зростання, як-от підвищення тарифів на електроенергію, акцизи на паливо, відключення електроенергії, перехід харчових підприємств і ритейлу на генератори, додалися ще кілька. Ініціативи та плани підвищити податки, зростання заробітної плати в агросекторі та харчовій промисловості через дефіцит спеціалістів, складнощі з логістикою.

Останні новини:  Українські аграрії намолотили вже 66,7 млн тонн зернових та олійних культур

Спека зробила свій внесок у подорожчання харчів і восени продовжить впливати на цінники. Адже менший врожай потягне ціни на корми, а потім на тваринницьку продукцію.

Осінь за рахунок овочів трохи згладить картинку, але Нацбанк прогнозує прискорення інфляції протягом найближчих кількох кварталів через вичерпання впливу значних минулорічних урожаїв, подальший тиск на витрати бізнесу на тлі дефіциту електроенергії та брак працівників. Додаємо сюди перегляд акцизних податків і несприятливий вплив літньої посухи. Водночас інфляція залишиться помірною — 8,5% на кінець 2024 року.

Останні новини:  Українці за кордоном можуть пакувати валізи: виплати закінчуються

Осінь вражатиме неприємно, це очевидно. Кожен знає найпоширенішу відповідь на запитання, чому дорожчає їжа: що ви хочете, все дорожчає.

Підприємці скаржаться, що запас міцності у них вичерпано і споживачу треба підготуватися до того, що повсякденні харчі подорожчають на 20–30%.


chasdiy.org