Археологи зробили відкриття випадково, обстежуючи територію перед будівництвом гідроелектростанції.
У Малайзії археологи знайшли печери, в яких розташовано понад дюжину доісторичних поховань, віком до 16 тис. років, пише LiveScience.
Знайдені печери розташовані за 215 км від Куала-Лумпура, і вони опиняться під водою до середини 2027 року, коли буде завершено будівництво гідроелектростанції. Очікується, що в регіоні утвориться озеро площею 53 кв. км, яке живитиме гідроелектростанцію потужністю 300 мегаватів.
Археолог із Національного університету Малайзії Зуліскандар Рамлі каже, що більша частина знайдених скелетів належить до донеолетичної культури регіону.
Дослідники припускають, що це гілка культури мисливців-збирачів Хоабінь, які вміли виготовляти унікальні кам’яні знаряддя. Народи Хоабінь також використовували у своєму побуті багато диких рослин, зокрема перець, боби, горіхи бетелю тощо.
Рамлі зі своєю командою виявили останки 16 людей, які були поховані в місцевих вапнякових печерах. Археологи кажуть, що 15 людей були поховані в зігнутому положенні, відповідно до донеолітичних традицій. Тільки одні останки були поховані в прямому положенні, а радіовуглецеве датування показало, що це сталося близько 6 тис. років тому.
Окрім скелетів, з печери археологи знайшли понад 71 тис. доісторичних артефактів. Більша частина з них є обробленими фрагментами кам’яних знарядь, а також керамічні вироби та кам’яні прикраси.
Багато знайдених артефактів є похоронним інвентарем, який поховали з померлими. У донеолітичних похованнях також знайшли мінерали гематиту або червоної охри, а також кристали.
У могилі ж періоду неоліту був знайдений браслет з каменів, а також відполіровані кам’яні знаряддя і керамічні вироби.