Археологи з Національного інституту антропології та історії (INAH) у Мексиці виявили 18-кілометрову стародавню дорогу майя, відому як “сакбе”, пише Успіх in UA.
Вона поєднує два важливі міста цивілізації майя – Ушмаль і Кабах, розташовані в регіоні Пуук на заході Юкатану
Сакбе, що в перекладі з юкатанського мови майя означає “білий шлях”, була не просто дорогою, а вимощеною магістраллю, що з’єднувала храми, площі та групи споруд у церемоніальних центрах, а також зв’язком між різними містами. Відкриття цієї дороги стало можливим завдяки технології LiDAR, яка дозволила створити докладну карту 3D ландшафту, повідомляє t4.
Сакбе має ширину 5 метрів, а на кожному кінці знаходиться монументальні арки, що підкреслюють важливість і велич цієї дороги в давнину. Дослідники вважають, що сакбе символізує тісні зв’язки та взаємодію між народами Ушмаль та Кабах у період з 700 по 950 рік нашої ери.
Обидва ці міста мають схожі архітектурні стилі, відомі як стиль майя Пуук, з визначними елементами, такими як переплетені двоголові змії, що символізують бога дощу Чаака.
Це відкриття проливає світло на історію та культурні обміни між цими стародавніми містами, надаючи цінну інформацію про містобудування, соціальні зв’язки та загальні художні та релігійні традиції того часу.