У Чилі знайшли затоплене доісторичне місце з рештками 7 тисяч тварин

01.09.2024   07:30    64

У затоці Кінтеро на центральному чилійському узбережжі археологи та палеонтологи розкопували ділянку під назвою GNL Quintero 1 (GNLQ1), пише Успіх in UA.

Вони вели роботу під водою. Тут ними були знайдені рештки понад 7 тисяч доісторичних тварин.

Під час розкопок було виявлено затоплене доісторичне місце з рештками вимерлих тварин. Вважається, що вони могли жити під час останнього льодовикового періоду (приблизно 24 000–17 000 років тому), повідомляє volynnews.com.

Останні новини:  Скелі віком у мільярди років можуть приховувати темну матерію

«Морський простір, який займає затока Кінтеро, був великою еспланадою водно-болотних угідь, яка простягалася на кілька миль від сучасної берегової лінії. Еспланада була домом для різноманітної вимерлої фауни, наприклад палеолами, мілодонів, американських коней і оленів, а також видів гризунів, лисиць і нутрій. З відтаванням крижаних щитів підвищення рівня моря спричинило занурення еспланади, що стало єдиним відомим затопленим місцем кінця плейстоцену на тихоокеанському узбережжі Південної Америки», – йдеться у повідомленні.

Дослідження, проведене археологами та палеонтологами, виявило що рештки тварин були сході на типи таких, що були знайдені раніше у центральній частині Чилі.

Останні новини:  Вчені створили найточнішу симуляцію поділу атома

Було знайдено залишки: Camelidae, Cervidae, Equidae, Mylodontidae, Xenarthra, Canidae, Myocastorinae та Octodontidae тощо.

Професорка Ізабель Картахена з Університету Чилі каже, що було відновлено види середніх розмірів, як-от лисиці, велику кількість мікрофауни, що складається з різних видів гризунів, дуже дрібних сумчастих тварин і навіть останки рептилій.

Загалом дослідники знайшли понад 7000 скелетних останків, з яких 8 були ідентифіковані як вимерла фауна та десятки особин, що відповідають другорядній фауні. «Високе таксономічне різноманіття особливо вражає, оскільки група складається з понад п’ятнадцяти видів», – додала науковиця.