За сім років на «червоній планеті» висадяться люди.
«Вони будуть виведені без екіпажу, щоб перевірити надійність посадки на Марс неушкодженими», – сказав Маск, додавши, що якщо ці посадки пройдуть успішно, його космічна компанія запустить перші польоти на Марс з екіпажем через чотири роки.
З цього моменту, за його словами, частота польотів зростатиме у геометричній прогресії для побудови самодостатнього міста приблизно через 20 років.
У квітні Маск, який заснував SpaceX у 2002 році, заявив, що перший космічний корабель без екіпажу приземлиться на Марсі упродовж п’яти років, а перші люди висадяться на Марс упродовж семи років.
У червні ракета Starship пережила гіперзвукове повернення з космосу і здійснила проривну демонстрацію приземлення в Індійському океані, з четвертої спроби завершивши повну випробувальну місію навколо земної кулі.
Маск розраховує, що Starship допоможе йому досягти своєї мети — створити великий багатоцільовий космічний корабель наступного покоління, здатний вже наприкінці цього десятиліття відправляти людей і вантажі на Місяць, а в перспективі — і на Марс.
Допитливе людство, озброюючись все новими технологіями, продовжує досліджувати Всесвіт. Запуск минулого тижня компанією SpaceX ракети-носія Starship став важливою віхою на шляху до майбутніх місій у далекий космос.
Хто ж сьогодні більш ефективний в космічній сфері — держава чи приватний бізнес? Які країни змагаються за першість у цій галузі і хто сьогодні перемагає? Які куточки Сонячної системи і чому саме їх будуть досліджувати в недалекому майбутньому?