Ці 4 виховні заходи зроблять вашу дитину ледарем і дармоїдом

30.09.2024   19:40    9

Багато сучасних дітей та підлітків зіштовхуються з проблемою прокрастинації. Коли вони починають якусь справу, то довго не витримують займатися нею і, зрештою, кидають її. Якщо вчасно не виправити цю ситуацію, то у підсумку можна виростити дармоїда, який не зможе довго працювати на одному місці. Щоб цього не сталося, досить дотримуватися кількох простих рекомендацій психологів.

Перевантажувати дитину

Зазвичай батьки, записуючи своє чадо у всі можливі секції та гуртки, вважають, що виховують у ньому майбутнього вченого, чемпіона або підприємця. Насправді ситуація виглядає дещо інакше.

Психологи виявили, що надмірна завантаженість у шкільні та дошкільні роки формує у дитини апатію і безвольність. Втомлена дитина сама не може зрозуміти, що її цікавить, і чим би вона хотіла б займатися. У підсумку до старшої школи вона може у кращому випадку перетворитися на безвольного робота, а у гіршому — на бунтівного підлітка, який миттєво перетворить ваше життя на хаос.

Другий наслідок надмірного перевантаження дитини — це прокрастинація. Змучена спортивними секціями та заняттями іноземною мовою дитина змушена до пізньої ночі робити домашнє завдання. Така ситуація повторюється щодня протягом декількох років. У підсумку справа закінчується тим, що дитина вчиться використовувати кожну вільну хвилину, щоб нічого не робити.

Останні новини:  За цими двома осінніми ознаками можна зрозуміти — обрізати гортензію чи ні

Перевантажена нервова система намагається хоч якимось чином зберегти енергію. У результаті дитина починає розтягувати справи на потім. Поступово це перетворюється на звичку.

Говорити дитині, що вона не дотягує до якогось рівня

Ще одна помилка батьків полягає в тому, щоб постійно говорити дитині про свої досягнення. По-перше, подумайте про те, що підліток або школяр навряд чи зможе стояти на одному рівні з дорослими. По-друге, вибираючи такий підхід у спілкуванні з дитиною, ви ризикуєте нав’язати їй свою долю. І навряд чи у дорослому віці дитина скаже вам за це спасибі. Наприклад, не варто говорити доньці про те, що у її віці ви вигравали олімпіаду з англійської мови. Адже навіть якщо вона посяде призове місце з цього предмету, то не зможе повною мірою насолодитися своїм успіхом, тому що буде порівнювати себе з вами. Важливо створити таку атмосферу, у якій дитина не буде почуватися невдалою копією батьків. Це зводить мотивацію на “ні”.




Не хвалити і не заохочувати дитину

Останні новини:  Як зберегти пружність шкіри на шиї: поради косметологів

Якщо ваша дитина досягла успіху у якійсь справі, обов’язково похваліть її. У іншому випадку ви прищепите їй огиду до будь-якої праці. Хваліть малюка за гарні оцінки, дякуйте за якісне виконання домашніх завдань.

Намагайтеся створити таку атмосферу, у якій дитина могла б отримувати задоволення від навчання. Не варто робити акцент на тому, що у дитини виходить гірше.

Останні новини:  Три помилки людей, які звикли жити від зарплати до зарплати

Більше контролю

Якщо постійно піддавати дитину жорсткому і безжалісному контролю, ви ризикуєте виростити людину, яка не здатна побудувати кар’єру. Пам’ятайте про те, що такий тотальний контроль викликає апатію. Навряд чи ви зможете натхненно працювати, знаючи, що за кожним вашим кроком стежать. Дитина стане заляканою і напруженою, припинить проявляти фантазію. Такий підхід здатний вбити задоволення від будь-якого виду діяльності.

Також варто враховувати, що звичка батьків постійно контролювати своє чадо не дає розвинутися такій важливій якості, як здатність до самоконтролю. Дитина просто припинить намагатися самостійно оцінювати свою діяльність і структурувати власний час, адже вона звикла, що за неї це роблять дорослі. У будь-якій ситуації ставтеся до своєї дитини з розумінням!