Чому деякі люди старіють повільніше, ніж інші?

11.09.2024   12:12    28

Люди дійсно відрізняються тим, як швидко вони старіють, і розбіжність починається в молодому віці, як показує нове дослідження.

Дослідники виявили, що до ніжного віку 45 років люди з більш швидким темпом «біологічного старіння», швидше за все, почуватимуться, функціонуватимуть і виглядати набагато старше, ніж вони були насправді. І цей відносний ривок до старості почався у віці 20 років.

За словами авторів дослідження, отримані дані дозволяють припустити, що нам потрібно по-іншому поглянути на старіння.

“Старіння – це процес на все життя. Він не починається раптово у віці 60 років”, – сказав провідний дослідник Максвелл Елліот, докторант Університету Дьюка в Даремі.

Останні новини:  Чим поснідати, коли на ранок допікає похмілля

Той, хто коли-небудь знав енергійного, кмітливого 80-річного або 50-річного чоловіка, обтяженого проблемами зі здоров’ям і фізичними вадами, знає, що хронологічний вік не говорить всієї історії. Це визнає концепція біологічного старіння – або швидкості, з якою системи організму з часом погіршуються. Але неясно, коли саме люди починають розходитися за темпами біологічного старіння.

Нові дані свідчать про те, що розкол відбувається досить рано.

Для дослідження Елліотт і його колеги використовували дані про більш ніж 1000 новозеландців, за якими спостерігали з народження в 1970-х роках до 45 років. Темпи їх біологічного старіння відстежувалися, починаючи з 26 років, на основі таких показників, як жирові відкладення, здоров’я серця, обсяг легенів, маркери запалення в крові і навіть карієс.

Останні новини:  Експерт назвала способи відновлення після безсонної ночі

Виявилося, що дійсно люди сильно розрізняються за ступенем біологічного старіння: люди з найповільнішим приростом додавали тільки 0,4 “біологічних року” за кожен хронологічний рік; навпаки, самий швидко старіючий учасник додавав майже 2,5 біологічних року за кожен хронологічний рік.

До 45 років швидке біологічне старіння вже показувало деякі показники здоров’я, зазвичай пов’язані зі старістю. У порівнянні зі своїми однолітками, вони рухалися повільніше, володіли меншою силою захоплення і великою кількістю проблем з рівновагою, зором і слухом. Дослідники виявили, що відмінності в розумовій гостроті теж були очевидні.




У середньому люди з швидким віком отримували нижчі бали в тестах на продуктивність пам’яті і зазвичай повідомляли про більшу забудькуватість у повсякденному житті. Тим часом МРТ показала, що у них зазвичай більше ознак витончення мозкової тканини.

Останні новини:  Посівний календар на грудень 2024 року: що і коли краще сіяти