Археологи виявили скелет віком 16 000 років, кам’яні знаряддя та кристали

17.09.2024   23:30    24

Група археологів вирішила дослідити печери у Малайзії, перш ніж їх затоплять для будівництва ГЕС. Вченим вдалося виявити понад 12 доісторичних поховань віком 16 000 років, пише Live Science.

Печери знаходяться за 215 км від Куала-Лумпура в долині Ненггірі. У 2027 році вони опиняться на дні водосховища, площа якого становитиме 53 кв. км. ГЕС матиме потужність 300 мВт.

Останні новини:  Клімат вплинув на рівень насильства над жінками

За словами археолога Зуліскандара Рамлі, який є співробітником Національного університету Малайзії, знайдені в печерах скелети належать представникам донеолітичної культури мисливців-збирачів хоабінь.

Загалом археологи виявили у 13 печерах 16 скелетів, 15 з яких були у зігнутому положенні. Це говорить про те, що поховання є донеолітичним. Скелет у витягнутому положенні належав людині, яка була похована в неолітичний період. Його вік був оцінений археологами у 6 000 років.

Вчені знайшли в печерах понад 71 тис. різних артефактів на кшталт оброблених фрагментів кам’яних знарядь, кристалів, червоної охри, гематитових мінералів, керамічних виробів та каменів. Всі ці предмети належать до похоронного інвентарю.

Останні новини:  У темному шоколаді виявили небезпечні метали

Головною знахідкою Рамлі назвали повний людський скелет віком 14 000-16 000 років, знайдений археологами під час обстеження печери Гуа Келедунг Кесіл. За словами вченого, він є найповнішим і найстарішим скелетом, який був знайдений у Малайзії у повністю зігнутому положенні.