Археологи виявили в одній із індонезійських печер найдавніші докази прибуття людей у Тихий океан понад 50 000 років тому. Він проливає світло на одну з найсуворіших міграцій людства через водні перепони, яку було здійснено нашими предками, пише The Independent.
Артефакт, виготовлений із деревної смоли, було знайдено у острівній печері. Він допоміг вченим визначити, якими маршрутами пращури Homo Sapiens прибули на індонезійські острови. Смола використовувалася для виготовлення кам’яних знарядь праці, будівництва човнів і розпалювання багать. Вона є найдавнішою з тих, що були знайдені за межами африканського континенту.
Розкопки в печері Мололо, що знаходиться у східній частині Індонезії, дозволили археологам виявити деревне вугілля, черепашки, кам’яні артефакти та кістки тварин. Наявність кісток свідчить, що люди Мололо були чудовими мисливцями. Вони вживали в їжу наземних птахів та сумчастих.
Понад 50 000 років тому вони плавали вздовж екватора, щоб висадитися на островах біля узбережжя Західного Папуа. Зроблене археологами відкриття вказує на те, що люди могли оселитися на стародавньому континенті Сахул, який поєднував Австралію із Західним Папуа, 65 000 років тому.