Штучний пил може підвищити температуру планети на 30°С – достатньо, щоб запустити тераформування. Дослідження опубліковано в Science Advances.
Дослідники з Чиказького університету, Північно-Західного університету та Університету Центральної Флориди запропонували незвичне рішення, як використати парниковий ефект, щоб нагріти Марс до температур придатних для життя бактерій. Це допоможе запустити ланцюгову реакцію, щоб поступово тераформувати Червону планету.
Науковці спроєктували крихітні частинки у формі коротких стрижнів, схожих за розміром на блискітки, які можуть розсіювати в атмосфері сонячне світло і блокувати втрату висхідного інфрачервоного випромінювання. Виготовлені з поширених у ґрунті на Марсі заліза та алюмінію частинки призведуть до поступового нагрівання атмосфери.
Дослідники порахували, що якщо протягом 10 років розпилювати такі частинки в атмосферу з постійною швидкістю 30 л/с, температура на Марсі підніметься більш ніж на 30 °С. У результаті доступні на планеті поклади льоду почнуть танути, створюючи середовище для життя бактерій, а потім і рослин. При цьому якщо викиди частинок припиняться, потепління почне обертатися назад протягом кількох років.
Протягом десятиліть дослідники пропонують різні рішення, які дозволили б перетворити негостинний марсіанський ландшафт на планету, подібну до Землі. Більшість ідей залежить від доставки величезної кількості ресурсів із Землі або складні технології видобутку рідкісних місцевих ресурсів.
Хоча для запропонованого плану все одно знадобиться величезна кількість матеріалів, він, як заявляють автори роботи, простіший для реалізації і “у 5000 разів ефективніший за альтернативні рішення”.