Фото: Getty Images
В России больше не будет YouTube?
Відеохостинг YouTube перестав відкриватися на комп’ютерах та мобільних пристроях у користувачів у Росії вранці 8 серпня.
У Росії остаточно заблокували YouTube. Влада повідомила всіх найбільших операторів зв’язку в Росії про уповільнення швидкості відтворення відео в YouTube до 128 кілобіт на секунду. Фактично ж хостинг перестав відкриватися на комп’ютерах та мобільних пристроях у користувачів у Росії.
Перестав працювати
У Росії при спробі переходу на сайт Youtube з’являється повідомлення про відсутність з’єднання. Проблема є як у роботі сайту, так і мобільного додатка.
Скарги про припинення роботи сервісу надійшли від жителів Москви, Санкт-Петербурга, Нижнього Новгорода, Єкатеринбурга, Уфи, Саратова, Самари, Краснодара, окупованого Криму та інших регіонів.
Втрати РФ
Глава російського товариства захисту інтернету Михайло Климарьов у коментарі Сьогодні окремо звертає увагу на грошові втрати через блокування YouTube тих, хто пов’язаний з виробництвом відеоконтенту в Росії.
«За даними британської організації NetBlocks, у них є спеціальний сервіс, який розраховує вартість відключення інтернет-сервісів, повне відключення інтернету в Росії коштуватиме її економіці приблизно $400 млн на добу, — наголошує Климарьов. — Це якщо повністю інтернет відключити. Блокування YouTube — Це, по-перше, втрати операторів зв’язку, і вони досить величезні. знизяться приблизно на 30%.
«Але ще є купа всього іншого з YouTube пов’язаного. Це пошукова система, це велика індустрія розваг, яка заробляє та сплачує податки. Це реклама, це, що важливо, освітній, різноманітний освітній контент. Це, зрештою, просто пошукова платформа». І якщо це все перестане працювати, то, за оцінками ось цієї NetBlocks, блокування YouTube коштуватиме економіці Росії приблизно $23 млн на добу, – підкреслює експерт. – Тобто за добу блокування YouTube буде коштувати дорожче, ніж щоденний удар по трьох. -чотирьом нафтосховищам. І всі цю частину забувають, що взагалі блокування завдають серйозної шкоди економіці країни», — зазначив експерт.
VPN на допомогу
Блокування YouTube в РФ не гарантує швидкого зникнення з платформи росіян та їхнього контенту. Частина користувачів використовуватиме платформу через VPN. Однак, як і у випадку з Instagram, неможливість просто зайти на платформу призведе до зменшення кількості користувачів.
За період блокування Instagram в РФ кількість його користувачів знизилася в 5,7 раза до 6,8 млн на день, Facebook — у 6,5 раза до 1,4 млн. Більше того, у боротьбі з порушеннями російського законодавства Роскомнагляд регулярно повідомляє про видалення з App Store та Google Play десятків VPN-сервісів, чим значно ускладнює життя користувачів, які бажають відвідати заборонені платформи.
Клімарьов звертає окрему увагу на те, що Кремль намагається зараз блокувати в Росії не лише сам YouTube, а й сервіси Google: є скарги на те, що в Росії погано працює Google-пошук, пошта Gmail та сервіс Google Docs. Все це – основні сервіси для більшості користувачів інтернету у світі.
«Але найголовніше – це операційна система Android. Ми зараз отримуємо багато повідомлень із південних регіонів, особливо із захопленого Криму, що у них просто не працює оновлення додатків, зовсім не працює, – каже Климарьов. – І це вже досить серйозна історія. Ці Цензири ламають по-живому мережу, яку будували протягом кількох десятиліть. звичайно, не буде через це блокувати Росію».
«Але цілком імовірно і такий результат подій, що буде заблоковано буквально все. Хоча я сподіваюся, що люди в Росії таки підуть шукати засоби обходу блокувань», – зауважує він.