Британські вчені з Абердинського університету в співпраці зі своїми колегами з США провели дослідження і з’ясували, чому пінгвіни не літають. З’ясувалося, що еволюція позбавила їх цього способу пересування як занадто енерговитратного. Натомість у птахів з’явилася можливість пірнати на велику глибину, проводячи більше часу під водою. Морська риба в ті часи була для пінгвінів найбільш вигідним раціоном, що і призвело до того, що здатність літати була втрачена на користь плавання під водою.
Предки пінгвінів літали в часи існування на планеті динозаврів, однак, за словами Деніела Ксепки з Музею Брюса в Коннектикуті (США), втратили цю здатність незабаром після вимирання найбільш великих ящерів (судячи по знайденим решткам, близько 60 млн років тому). Під час міграції до морів і океанів і через необхідність пристосуватися до нових умов полювання, крила пінгвінів змінилися, ставши коротшими і жорсткішими, що було необхідно, щоб краще гребти. М’язи стали більш розвиненими і на грудях з’явився додатковий шар пір’я. Також птахи збільшилися в розмірах. У результаті вони перестали літати, однак стали унікальним видом в непростих умовах нового ареалу проживання, оскільки змогли полювати на велику морську рибу.
Це не перше дослідження, присвячене “проблемі пінгвінів”. Раніше зоологи вже намагалися зрозуміти, чому ці морські птахи не можуть літати, хоча у них є крила і політ міг би зробити їх життя більш комфортним (наприклад, вони могли б краще уникати хижаків).