Під час розкопок у стародавньому місті Афродісія на заході Туреччини була знайдена мармурова «голова Зевса». Вона виготовлена з цільного блоку середньозернистого мармуру Афродіси, була датована археологами 2-3 століттями нашої ери.
Артефакт висотою 66 сантиметрів пройшов попереднє очищення та консервацію для видалення сильно затверділих відкладень ґрунту, пише Arkeo News, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.
«Унікальне відкриття в Афродизіаді: колосальна голова Зевса! Мармурова голова демонструє велич Зевса, наймогутнішого і важливого бога в грецькій міфології. Ця важлива робота, знайдена в 50 метрах на захід від храму Афродіти, привертає увагу чудовою майстерністю волосся та бороди. Наша робота продовжуватиметься, щоб передати багате минуле Анатолії майбутнім поколінням», – пише Мехмет Нурі Ерсой, міністр культури та туризму Туреччини на своїй сторінці в соціальній мережі Х.
Місто, де був знайдений артефакт розташоване у верхній долині річки Морсинус на південному заході Туреччини та складається з двох частин: північно-східних мармурових кар’єрів і археологічної пам’ятки Афродизіас. Воно було побудовано через століття після храму Афродіти, який датується третім століттям до нашої ери. Мармурові каменоломні Афродизіасу та скульптури, які там створювались, були джерелом його багатства. Храми, театр, агора та два комплекси лазень належать до основних громадських будівель, які оточують вулиці міста.
Однією з головних причин, чому Афродизіас став провідним центром виробництва мармурової скульптури, була близькість до міста мармурових кар’єрів. Міські скульптори були відомі в Римській імперії своєю віртуозною портретною скульптурою, а також своїми статуями богів і фігурами Діонісія в елліністичному стилі. Вони були найвправнішими різьбярами мармурових статуй того часу. Завдяки використовуваним методам, калібру регіонального художнього дизайну та створенню витонченої портретної скульптури Афродизіас займав особливе місце в римському світі.