0
Дослідники Microsoft заявили, що пов’язані з урядом Ірану хакери намагалися зламати обліковий запис “високопоставленого чиновника” в межах президентської кампанії в США в червні, через кілька тижнів після того, як було зламано обліковий запис американського чиновника окружного рівня, пише Reuters.
“Ці зломи були частиною спроб іранських угруповань вплинути на президентські вибори в США в листопаді”, – кажуть дослідники у звіті, який не містить жодних подробиць про “посадовця”, про якого йдеться.
У виданні наголосили, що звіт з’явився після нещодавніх заяв високопосадовців розвідки США про те, що вони бачили, як Іран активізував використання підпільних акаунтів у соцмережах, аби посіяти політичний розбрат у США.
Водночас місія Ірану при ООН в Нью-Йорку повідомила агентству Reuters, що його кіберпотужності є “оборонними і пропорційними загрозами, з якими він стикається”, і що він не планує здійснювати кібератаки.
“Президентські вибори в США є внутрішньою справою, в яку Іран не втручається”, – підкреслили в місії у відповідь на звинувачення у звіті Microsoft.
“Група, керована розвідувальним підрозділом Корпусу вартових ісламської революції (КВІР), надіслала електронного листа з фішингом високопоставленому чиновнику президентської кампанії, а інша група, що має зв’язки з КВІР, скомпрометувала обліковий запис користувача з мінімальними правами доступу в уряді на рівні округу”, – додали у звіті.
У документі зауважили, що ця діяльність є частиною ширших зусиль іранських угруповань, які спрямовані на отримання розвідувальної інформації про політичні кампанії в США та націлені на штати, що вагаються. У звіті також йдеться про те, що обліковий запис працівника округу було зламано у травні в межах ширшої операції “розпилення паролів” – коли хакери масово використовують загальні або витоки паролів на багатьох облікових записах, поки не зможуть зламати один з них.
“Хакери не змогли отримати доступ до інших акаунтів через цей пролом, і їхні цілі були про це повідомлені”, – підкреслюють у звіті.
Крім того, дослідники повідомили, що іранська група запускала “таємні” новинні сайти, які використовували штучний інтелект для вилучення контенту з легальних новинних сайтів і були націлені на американських виборців, які перебувають на протилежних сторонах політичного спектра.
Вибори в США – останні новини
Як писав , команда Дональда Трампа накинулася на кандидата у віцепрезиденти Тіма Волза від Камали Гарріс. Вони вважають, що вибір Волза допоможе їм аргументувати, що Гарріс є радикальним лібералом.
Також нове опитування показало, що Камала Гарріс мінімально, але стабільно, починає випереджати Дональда Трампа. Так, на загальнонаціональному рівні Камала Гарріс має підтримку 50% виборців, а Дональд Трамп – 49%.