Вірменія вийде з військового союзу з Росією через розкол із Путіним, – Politico

13.06.2024   14:44    7

Вірменія офіційно вийде з військового союзу з Москвою (ОДКБ), заявив у середу прем’єр-міністр країни Нікол Пашинян, оскільки напруженість у відносинах із Росією зростає.

Він заявив у парламенті, що “ми вийдемо” з кремлівської Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) і що “ми визначимо терміни нашого виходу”, пише Politico.

“Виявилося, що члени альянсу не виконують свої договірні зобов’язання, а планують війну проти нас з Азербайджаном”, – сказав Пашинян.

Останні новини:  Китай обурило рішення саміту НАТО через згадку про співпрацю з Росією

Глава МЗС Вірменії Мірзоян зазначив, що прем’єр Пашинян не заявляв про початок процесу виходу республіки з ОДКБ, а лише допустив таку ймовірність у майбутньому.

Військовий блок – відповідь Росії НАТО – складається з шести колишніх радянських держав: Росії, Вірменії, Білорусі, Казахстану, Киргизстану і Таджикистану.

Останні новини:  Байден назвав свою віцепрезидентку "Трампом"

Членство Вірменії в ОКДБ

Пашинян звинуватив ОДКБ у нездатності втрутитися після того, як його країна почала конфлікт з Азербайджаном 2022 року. Він також заявив, що російські миротворці зазнали невдачі в сепаратистському регіоні Карабах торік, коли Азербайджан почав наступ.

У результаті Вірменія присягнулася, що “заморозить” своє членство в альянсі, відкличе своїх представників і не буде вносити фінансовий внесок у свій бюджет. Москва наполягає на тому, що Єреван у будь-якому разі буде “зобов’язаний” платити внески.

Останні новини:  Хто має більше техніки: НАТО чи Росія

Натомість уряд Пашиняна провів спільні навчання з силами США, закликав Захід до допомоги для зміцнення своєї демократії та навіть натякнув, що одного дня він може спробувати вступити до ЄС. Відтоді російські прикордонники були відкликані зі своїх позицій уздовж кордонів Вірменії з її сусідами.


expert.in.ua