Виборча авантюра Макрона викликає хаос і гнів у його партії – Bloomberg

13.06.2024   10:00    6

Рішення президента Франції Еммануеля Макрона розпустити Національні збори та провести перевибори викликало невдоволення та хаос серед його оточення, зокрема, і у його партії «Відродження». Про це повідомило агентство Bloomberg.

«Законодавці та офіційні особи з партії «Відродження» 46-річного президента Мкрона досі намагалися прийти до згоди з планом про дострокові вибори. Дехто відреагував з люттю, інші намагалися зрозуміти політичну логіку, і багато хто був песимістично налаштований щодо своїх перспектив виграти анонсовані Макроном вибори», – йдеться у публікації.

Останні новини:  Байден назвав свою віцепрезидентку "Трампом"

Макрон вирішив ініціювати парламентські вибори, щоб повернути собі політичну ініціативу після того, як його партія зазнала повної поразки від ультраправого «Національного об’єднання» Марін Ле Пен на виборах до Європарламенту, які відбулися у неділю, 9 червня, зазначає агентство.

За словами джерела, знайомого із ситуацією, прем’єр-міністр Франції Габріель Атталь та голова Національної асамблеї Яель Браун-Піве виступили проти цього рішення.

«Коли Макрон оголосив про своє рішення, у наших лавах були шок і гнів… Було таке відчуття, ніби він послав нас у битву, де ми приречені на поразку», – сказав депутат партії «Відродження» Крістоф Маріон.

Останні новини:  Залякування від РФ. Хотіли вбити главу Rheinmetall

На виборах до Європарламенту партія Марін Ле Пен отримала 31,8% голосів, партію Макрона «Відродження»  підтримали лише 15,2% електорату. Після цього французький лідер заявив про розпуск Національних зборів та проведення дострокових парламентських виборів. Раніше цього дня Europe 1 з посиланням на джерело повідомило, що Макрон веде зі своїм оточенням дискусію щодо можливості відставки з посади президента у разі перемоги правих на парламентських виборах.

Останні новини:  Угорщина пояснила, чого виступає проти вступу України до НАТО

До слова, через день після того, як Емманюель Макрон оголосив дострокові вибори, дві провідні ультраправі сили країни почали переговори про можливе об’єднання для формування наступного уряду. Про це повідомляє Politico. Головна кандидатка на виборах до Європарламенту від ультраправої партії «Реконкіста» Маріон Марешаль зустрілася з Марін Ле Пен, і президентом “Національного об’єднання” Жорданом Барделлою, щоб обговорити потенційний альянс.

expert.in.ua