У США готують групу реагування на випадок перемоги Трампа на президентських виборах

12.06.2024   17:45    7

Палата представників США створює групу реагування на випадок перемоги Дональда Трампа на виборах, які відбудуться восени 2024 року. У Конгресі США вважають, що нова робоча група допоможе реагувати на дії майбутньої адміністрації Трампа. До складу групи входитимуть законодавці з усіх фракцій, зокрема – республіканці.

Про це 11 червня повідомило видання Politico. Група реагує на так званий “Проєкт 2025” – політичний план наступної президентської адміністрації, складений консервативним фондом “Спадщина”.

Демократи прагнуть того, щоб їхня цільова група стала центром для членів Конгресу, правозахисних груп та інших осіб, які могли б координувати дії майбутньої адміністрації Трампа і реагувати на них, а також підвищувати обізнаність під час кампанії.

Останні новини:  На саміті НАТО у Вашингтоні підписано історичний Український договір: основні положення

“Усе це буде насуватися на нас зі швидкістю світла. І якщо ми будемо йти по слідах і реагувати на це, ми можемо втратити нашу демократію. Тому нам потрібно бути готовими протистояти цьому в режимі реального часу”, – заявив один з ініціаторів плану конгресмен Джаред Гаффман.

Гаффман наголосив, що він вірить у перемогу Байдена, але визнав, що “не бути готовим до того, що станеться (перемога Трампа, прим. ред.), було б крайньою політичною недбалістю”.

“Якщо Трамп переможе, вони скажуть нам чіткіше, ніж усе, що ми коли-небудь бачили, що вони збираються робити. Нам просто потрібно це зрозуміти і поставитися до цього серйозно”, – сказав він.

Останні новини:  Науседа вдруге вступив на посаду президента Литви

Президентські вибори у США

Вибори президента у Сполучених Штатах мають відбутися у листопаді 2024 року і за перебігом передвиборчої кампанії в найпотужнішій державі Заходу стежить увесь світ. В хід йдуть усі засоби, адже боротьба йде за кожен відсоток: Трамп, до прикладу, пообіцяв розкрити секретні документи про теракти 11 вересня та вбивство Кеннеді, що має сподобатися прихильникам конспірологічних теорій і завів аккаунт у ТікТок.

Нагадаємо, що в США суд визнав колишнього президента Дональда Трампа винним у справі щодо підробки документів про виплати порнозірці Стормі Деніелс. Присяжні визнали експрезидента винним за всіма 34 пунктами обвинувачення. Таким чином, Трамп став першим президентом США, якого засудили за скоєння кримінального злочину.
Суд в Нью-Йорку є безпрецедентною подією, яка має шанси суттєво змінити розклад сил. Чимало відомих особистостей вітали обвинувальний вирок. Водночас його прихильники вважають його жертвою. Виборчий фонд експрезидента зібрав рекордні 52 мільйони доларів пожертв у першу добу, після рішення суду присяжних. Сам Трамп вважає, що обвинувальний вирок з ув’язненням може стати “переломним моментом”, який спровокує громадські заворушення.

Останні новини:  ФРН забезпечила главі Rheinmetall найвищий рівень захисту


expert.in.ua